20 Березня 2020
Новини

Як у містечку за 35 км від Луцька творилася історія польського пивоваріння

Як у містечку за 35 км від Луцька творилася історія польського пивоваріння

Сьогодні хочемо розповісти нашим читачам про цікавий факт з історії пивоваріння, який пов’язаний із постаттю одного відомого волинянина. Ця історія, можливо, колись стане початком нового бренду пива.

Мова йде про про Олександра Ходкевича. Його ім’я на Рівненщині, а особливо у містечку Млинів знають майже всі.

Олександр Ходкевич був представником литовського магнатського роду Ходкевичів гербу Костеша. Його батьками були генеральний староста жмудський Ян Микола Ходкевич (1738-1781) та Марія Людвіка Ржевуська (1744-1816), донька гетьмана великого коронного і краківського воєводи Вацлава Ржевуського та Анни Любомирської.

Олександр Ходкевич мав кілька резиденцій, проживав він і в Варшаві, проте більшу частину свого життя мешкав все ж у своєму млинівському маєтку на Волині, який, на щастя, зберігся до наших часів. В Млинові Ходкевич оселився після придушення польського повстання.

Олександр Ходкевич, картина 1822
Олександр Ходкевич, картина 1822

Саме тут він активно займався наукою. У 1806 р. саме Млинів став місцем, де Ходкевич збудував свою метеорологічну обсерваторію. Там він проводив різні досліди, писав наукові публікації.

Однією із тем, яку активно досліджував граф із Млинова, було пивоваріння. В 1811 році світ побачила книга Олександра Ходкевича. Він розповідав, як краще варити пиво, як будувати броварню. Пройшло двісті років, а книга досі є однією із найпопулярніших у Польщі. Кілька років тому вона була перевидана і сучасні броварі її дуже високо оцінили.

В Польщі в рекламі часто вказують, що напій зроблений за рецептом графа Ходкевича. Проте, в Україні ці рецепти недооцінені. Можливо колись в Млинові буде вироблятись пиво за рецептом графа Олександра Ходкевича.

Також в своїй книзі Ходкевич подає історію пива як напою. Пізніше його будуть цитувати інші дослідники.

Також Ходкевич в своїй книзі радив пивоварам поїхати до інших країн та перейняти досвід, зокрема, до Англії. Він закликав розвивати пивоваріння та казав, що воно може стати джерелом національного збагачення для регіону. До речі, у міжвоєнний період сусідня із Млинівщиною, Дубенщина була лідером по вирощуванню хмелю в Другій Речі Посполитій.

Книга Ходкевича про рецепти пива
Книга Ходкевича про рецепти пива

Пиво Львівське
Пиво Львівське

Пиво із Вроцлава
Пиво із Вроцлава

Палац в Млинові, ХІХ ст
Палац в Млинові, ХІХ ст

Тетяна Яцечко-Блаженко

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: пиво, Україна, історія, Фото
В тему