13 Березня 2020
Новини

В Україні ліквідували ДАБІ

В Україні ліквідували ДАБІ

Кабмін сьогодні ліквідував Державну архітектурно-будівельну інспекцію.

"Ліцензування - це так звана "колективна безвідповідальність". Коли ліцензується фірма, ми не розуміємо, хто на ній працює і під що вона була створена. І всі учасники ринку сьогодні знають, що є велика частина фірм, які порожні всередині, отримали ліцензії за формальними ознаками і є можливість за допомогою них проводити неправомірні дії", - підкреслив глава уряду Денис Шмигаль під час засідання Кабміну.

Замість ліцензування уряд вводить сертифікацію відповідального виконавця робіт.

"Це буде конкретна людина, яка несе майнову та кримінальну відповідальність. Він сертифікується, наявність такого сертифіката в компанії дає їй можливість займатися будівництвом. Така людина своїм електронним підписом буде брати на себе особисту відповідальність. Це поліпшить якість роботи забудовників", - додав прем'єр.

У свою чергу президент України Володимир Зеленський підкреслив, що чиновники активно наживалися на видачу дозволів у сфері містобудування.

"За ці роки чиновники побудували хмарочосів на різних схемах і договорняках. Найбільшим джекпотом була видача дозволів у сфері містобудування. У грудні минулого року ми почали це руйнувати, заробив е-кабінет забудовника. Але найбільш болючим залишається зловживання при будівництві великих об'єктів", - підкреслив глава держави.

Він пообіцяв, що процес отримання держпослуг буде прозорим і зручним, з мінімальним впливом чиновників.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, кабінет міністрів
В тему