12 Березня 2020
Новини

В Україні китайця засудили до 10 років за шпигунство

В Україні китайця засудили до 10 років за шпигунство

Громадянина Китайської Народної Республіки Шу Юаньцзє засудили до 10 років за шпигунство.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Маючи ступінь доктора технічних наук, шпигун здійснював розвідувальну діяльність під прикриттям офіційного науково-технічного співробітництва між КНР та Україною.

Контррозвідка встановила, що спеціальну освіту зловмисник здобув у Китайській військовій науковій академії, а також під час навчання у Фізико-хімічному інституті Академії наук РФ.

Зловмисник також працював у воєнній промисловій корпорації, що спеціалізується на виробництві озброєння, а також в НДІ сучасної хімії міста Сіань. За свою успішну діяльність він удостоєний премії першого ступеня Міноборони КНР «За науково-технічний прогрес армії».

Під час відряджень до України шпигун намагався схилити до конфіденційного співробітництва групу українських науковців. За грошову винагороду іноземець планував заволодіти матеріалами таємних розробок у ракетно-космічній галузі, що є власністю держави. Оперативники СБ України затримали іноземця «на гарячому» під час спроби отримання таємних розробок.

Суд визнав іноземного громадянина винним у скоєнні злочину, передбаченого ч .1 ст. 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України. Вирок набув законної сили.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: китай, Україна, сбу, тюрма
В тему

Останні матеріали