12 Лютого 2020
Новини

Скандал навколо Старого ринку: суд відмовив облспоживспілці

Скандал навколо Старого ринку: суд відмовив облспоживспілці

У Луцьку облспоживспілка просила заборонити демонтувати огорожу навколо Старого ринку, однак суд відмовив.

Відповідну ухвалу виніс Господарський суд Волинської області 10 лютого, - пише ІА "Волинські новини".

Волинська обласна спілка споживчих товариств звернулася з позовом до комунального підприємства «Луцькі ринки» про витребування майна із незаконного володіння та зобов'язання повернути належне позивачу майно, що знаходиться за адресою вулиця Глушець, 1 (Центральний ринок), а саме металеву огорожу.

Зокрема, облспоживспілка просила заборонити КП «Луцькі ринки» та іншим особам вчиняти будь-які дії по демонтажу та переміщення майна, яке нею витребовується.

Втім, суд вирішив, що заява не містить обґрунтованих доводів щодо реальних існуючих обставин, які вказують на ймовірну складність або неможливість виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог, так само як і не містить будь-якого документального обґрунтування наявності фактичних обставин, які свідчать про загрозу невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.

На думку суду, в заяві про забезпечення позову містяться лише загальні міркування та припущення заявника стосовно того, що демонтаж та переміщення майна, яке витребовується Волинською облспоживспілкою з незаконного володіння КП «Луцькі ринки», буде здійснюватися саме КП «Луцькі ринки».

Також суд вважає, що подана заява не містить обґрунтування адекватності вимог заявника та наявності правового зв'язку між заявленими позовними вимогами та заходами до забезпечення позову та у чому саме вбачається неможливість чи утруднення виконання судового рішення в разі задоволення позову, адже сам позивач просить витребувати майно у набувача (користувача) земельної ділянки.

Окрім того, суд вказує, що обраний позивачем вид забезпечення позову, враховуючи значнне коло осіб, щодо яких позивач просить встановити заборону вчиняти дії, не може бути визнаний судом прийнятним та співмірним із заявленими позивними вимогами.

Зокрема, заявником не надано належних та достатніх доказів того, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених прав чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Суд у задоволенні заяви Волинської облспоживспілки про забезпечення позову відмовив.

Нагадаємо, раніше виконком міськради ухвалив рішення про ліквідацію лівої частини Центрального ринку. Однак багато підприємців та працівників ринку з цим не погодилися і почали чергування. 3 лютого до ринку прийшли муніципали, які виписали штрафи за автомобілі, припарковані на пішохідних доріжках. І заявили, ніби їх намагалися бити. Також ЗМІ повідомили, що деякі підприємці вже переїхали зі Старого ринку на Новий.

У ніч на 5 лютого почався демонтаж ринку.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: луцьк, ринки, суд, Волинь
В тему