3 Січня 2020
Новини

У скільки обійдеться розмитнення автомобіля у 2020 році

У скільки обійдеться розмитнення автомобіля у 2020 році

Ставки акцизу на легковики, прийняті Верховною Радою 8 листопада 2018 року, діють і у 2020 році для розмитнення автомобілів в Україні.

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів", більш знаний під номером законопроекту 8487, встановлює порядок розрахунку акцизного податку при імпорті вживаних автомобілів, пише 24 канал.

По-перше, при імпорті вживаних автомобілів їх відповідність екологічним нормам зменшується до “Євро 2”. А от нових авто залишилась обов’язковою норма "Євро 5". Однак в будь-якому випадку сертифікат відповідності автомобіля при розмитненні буде необхідним.

Розмір ставки акцизного податку для легкових автомобілів визначається за формулою:

Акциз = Ставка базова х К двигун х К вік,

де:

К двигун - коефіцієнт, що визначається діленням об'єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб. см на 1000 куб. см;

К вік - коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових ТЗ та ТЗ, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися п'ятнадцять і більше років, коефіцієнт дорівнює 15).

Акциз для електричних легкових транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома): 1 євро за 1 кВт ємності електричного акумулятора.

Акцизний податок для гібридних легкових транспортних засобів: 100 євро за 1 одиницю.

Базова ставка: (в євро за 1 одиницю транспортного засобу):

  • - з бензиновим двигуном об’ємом циліндрів до 3000 куб. см – 50;
  • - з бензиновим двигуном об’ємом циліндрів понад 3000 куб. см – 100;
  • - з дизельним двигуном об’ємом циліндрів до 3500 куб. см – 75;
  • - з дизельним двигуном об’ємом циліндрів понад 3500 куб. см – 150.

Ставки акцизного податку для легкових автомобілів у 2020 році:

Окрім акцизу, при розмитненні автомобіля треба сплатити мито та ПДВ (податок на додану вартість). А при реєстрації автомобіля – ще й платіж у Пенсійний Фонд.

Мито автомобіля для фізичної особи встановлено у розмірі 10% від митної вартості авто. Ця митна вартість, незалежно він наявності договору купівлі-продажу, перевіряється митниками за спеціальними каталогами чи інтернет-ресурсами. Тому якщо ви придбали авто "за безцінь", митник може нарахувати середню її вартість на ринку, звідки була привезена машина.

Ще один платіж – ПДВ у розмірі 20% від суми митної вартості автомобіля з акцизом та митом.

Загальна формула розмитнення автомобіля виглядає так:

Сума розмитненя = Акцизний податок + Ввізне мито + ПДВ

Після сплати митних платежів власнику потрібно буде пройти сертифікацію, після чого зареєструвати в Сервісному центрі МВС. Там нарахують збір в Пенсійний фонд, який становить від 3 до 5% в залежності від вартості автомобіля.

Після сплати цього збору та плати за документи та номерні знаки, автомобіль буде зареєстрований та йому видадуть український номерні знаки.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Україна, митниця, автомобіль
В тему