25 Грудня 2019
Новини

У волинській лікарні скоротили 70 медпрацівників

У волинській лікарні скоротили 70 медпрацівників

На Волині у Старовижівській центральній районній лікарні закрили інфекційне відділення. Перед тим скоротили 67 людей з їхніх посад.

Причиною такого рішення став борг у мільйон гривень, якого не додали з держбюджету і не знайшли чотири ОТГ району, - пишуть "Волинські новини".

Як відомо, з 1 квітня впроваджується реформа вторинної ланки медицини.

Директор лікарні Тетяна Свіржевська розповідає, що змінюється принципова форма фінансування: «З 1 квітня будемо фінансуватися за системою 60 на 40. Тобто більшу частину дає держава, меншу маємо заробити самі, надаючи профільні послуги. Так, ми отримали фінансування на перший квартал за старою системою.

Лікарні виділили 5,3 млн гривень при потребі більше 6 мільйонів. Те, що в нас відбулась оптимізація медзакладу та трудового колективу, – ні для кого не новина. За два місяці люди були попереджені про скорочення їхніх посад. Це був вимушений крок, аби зберегти ті відділення, які нині лишися.

Звісно, я не хотіла закриття інфекційного відділення, тому багато разів їздила на районні сесійні засідання ОТГ і випрошувала гроші. Необхідної суми не було. Єдине в чому нас почули – виділили кошти на дообладнання, яке необхідне, щоб ми увійшли до переліку об’єктів вторинної ланки медицини», – говорить посадовиця.

Також вона додає, що нині функціонують пологове, хірургічне, педіатричне, терапевтичне відділення, неврологія й поліклініка.

Як пояснює Тетяна Свіржевська, інфекційне відділення знаходилося в окремому приміщенні поряд з основною лікарнею: «Площа приміщення приблизно 400 квадратних метрів. За цей рік тут пролікували 116 дорослих, 220 дітей. Як вихід із ситуації – тепер будемо частину хворих своїм транспортом доправляти у Ковельську лікарню. Уже є відповідні домовленості.

Важкохворі будуть надходити до нас у реанімацію. При потребі можемо відкрити по одній окремій палаті у дитячому відділенні та терапевтичному, де є санвузли».

«Швидше за все, приміщення передамо в центр первинної медичної допомоги», – додає директорка. До слова, інфекційне відділення перестало працювати з грудня.

Щодо скорочення очільниця лікарні Тетяна Свіржевська додала, що без роботи залишилися 34 людини, решті запропонували інші вакансії в цьому ж медзакладі.

«Скорочення могло б і не бути», – розповідає заступник голови Старовижівської райради Роман Цалай.

«Не завжди наші пропозиції підтримують в ОТГ, інколи в них своє бачення щодо питань, які піднімає лікарня про свої потреби. Значно простіше було б управляти фінансами, якби в нас була одна ОТГ, а не чотири», – додав чиновник.

Чи будуть у лікарні з весни нові скорочення, чи так звана оптимізація – точно не знають. Кажуть, що сподіваються заробляти гроші.

Читайте також

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Волинь, лікарня, медицина
В тему

Останні матеріали