8 Грудня 2019
Новини

Повернувся додому через 22 роки: трагічна історія жителя Рівного

Повернувся додому через 22 роки: трагічна історія жителя Рівного

До Рівного повернувся 51-річний чоловік, що 22 роки тому виїхав до Польщі, та не давав з того часу жодної звістки про себе. Усі ці роки сина розшукували згорьовані батьки.

За кордоном рівнянин перебував як нелегальний мігрант. Тепер йому заборонено повертатись у Польщу, - повідомляє "Рівне вечірнє".

"Коли він покидав межі України, мав паспорт старого зразка — громадянина УРСР. За цим паспортом він отримав закордонний і виїхав до Польщі. У його паспорті не було реєстрації за місцем проживання. Чоловік — уродженець Чернігівської області, це були всі офіційні дані про нього", — розповів завідувач сектора організації запобігання нелегальній міграції ДМС в Рівненській області Олександр Власевич.

Відтоді чоловік не зв’язу­вався з батьками. Причини його мама, яка проживає у Рівному, назвати відмовилася. Відомо, що він мав сім’ю, щоправда, з дружиною перебував у цивільному шлюбі, у них є спільна дитина. Тепер дружина не бажає його бачити.

У 2005 році батьки чоловіка вирішили подати його в розшук. Не знаючи, що на той момент він вже 8 років як нелегально перебував у Польщі. У 2019 році польським прикордонникам Бещадського відділу Прикордонної варти Республіки Польща таки вдалося його знайти. Тож тепер він підлягає процедурі реадмісії — його передадуть з Польщі в Україну без права повернення за порушення правил перебування.

"Фактично цей громадянин був увесь цей час незаконним емігрантом. За місяць ми проводимо по декілька процедур реадмісії, повертаючи наших громадян з Польщі, Німеччини, Швейцарії та інших країн Євросоюзу, де їх знаходять. Цьогоріч виявили 14 таких мігрантів. Вважається, що близько 6-10 мільйонів українців на разі перебувають у незаконній міграції", — пояснює П. Власевич.

Читайте також

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, рівне, мігранти, українці у польщі
В тему