30 Листопада 2019
Новини

Місцеві вибори, нові гроші, перепис населення та підвищення пенсій: що українцям «загрожує» у грудні-2019

Місцеві вибори, нові гроші, перепис населення та підвищення пенсій: що українцям «загрожує» у грудні-2019

Грудень-2019 для українців ознаменується важливими новаціями. Серед традиційних - зростання прожиткового мінімуму. А ось пробний перепис населення та запуск 5G технології  - це вже цікавіше. Також у грудні ми отримаємо нові гроші, нові правила будівництва та електронні водійські посвідчення.

ТСН.ua зібрав всі новації грудня 2019 року.

Підвищення прожиткового мінімуму

Від 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум за всіма категоріями. Відповідно, зростуть і низка виплат, які прив’язані до цього показника. Зокрема, зростуть і пенсії, адже мінімальна пенсія в Україні дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Вона зросте на 74 гривні і становитиме 1638 гривень.

Також зростання прожиткового мінімуму означає підвищення аліментів, виплат із безробіття, декретних, соціальної допомоги та багато іншого. Водночас, мінімальна зарплата залишається незмінною.

Пробний перепис

У грудні уряд планує провести пробний перепис населення. За планом його проведуть у двох районах – частині Оболонського району Києва та Бородянському районі Київської області.

Перепис буде розділений на 3 етапи. З 1 по 10 грудня – самостійно заповнити онлайн-анкету на спеціальному порталі Держстату; з 14 по 23 грудня – надати відповіді переписувачу, який завітає до вашого помешкання і заповнить анкету; з 14 по 23 грудня – прийти до переписного відділу або інструкторської дільниці та надати відповіді на питання анкети. Участь можуть взяти усі охочі, але лише ті, хто проживає на вказаних територіях.

Пробний перепис необхідний уряду для проведення масштабного Всеукраїнського перепису, який вже запланований на 2020 рік.

Зміна графіку КПВВ

Від 1 грудня усі контрольні пункти в зоні проведення Операції об’єднаних сил перейдуть на зимовий графік роботи. Вони здійснюватимуть пропуск людей та автівок щоденно від 8 години ранку до 17 години дня.

Нові правила будівництва

У грудні набувають чинності нові ДБН – Державні норми будівництва. Вони стосуватимуться проєктування житлових будинків.

Зокрема, українцям дозволять проєктувати у квартирах із двома або більше кімнатами так звані кухні-ніші, які не відгороджені від інших приміщень стінами. Раніше це дозволялось робити лише в однокімнатних квартирах. Також буде дозволено встановлення ліфтів у чотириповерхових будинках, оскільки раніше такі норми були для п’ятиповерхових будинків.

Із ДБН приберуть норми про обов’язкове встановлення радіоточок в квартирах. Відтепер буде достатньо лише 1 такої радіоточки на весь будинок, яка, найчастіше, розташовуватиметься у консьєржа. Також громадським закладам дозволять розміщуватись на будь-якому поверсі житлового будинку, тоді як раніше це дозволялось робити не вище 3 поверху. Наостанок будуть значно підвищені норми щодо енергоефективності нових будинків.

Тестування 5G

У шести містах України в грудні проведуть тестування мобільного зв’язку п’ятого покоління (5G). Це робитиме шведський виробник відповідного обладнання спільно із українським мобільним оператором. Тестувати 5G будуть у Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові, Черкасах та Львові.

Місцеві вибори

Центральна виборча комісія вже розпочала передвиборчий процес у 86 об’єднаних територіальних громадах по всій території України. Вибори там заплановані на 22 грудня. За попередніми даними, у виборах можуть взяти учать близько 380 тисяч українців.

Нові гроші

Нацбанк обіцяє вже у грудні ввести в обіг в Україні нові гроші – монету номіналом у 5 гривень. Запустять її до українських кишень вже 20 грудня, а вже наступного року введуть і монету номіналом у 10 гривень. Також планують оновити і купюру в 50 гривень.

У Нацбанку зазначили, що паперові банкноти не будуть вилучати, а просто припинять їх друкувати, а також не будуть поповнювати ними грошовий обіг. Таким чином через деякий час вони самі вийдуть із обігу.

Загалом, останнім часом Нацбанк активно проводить грошову реформу в Україні. 

Електронні водійські посвідчення

Міністерство цифрової інформації на грудень запланувало початок роботи свого головного проєкту – додатку "ДіЯ", який має на меті діджиталізувати отримання українцями державних послуг. Одним із пілотних проєктів стане можливість оцифрувати свої водійські посвідчення та техпаспорт на автомобіль. Чиновники обіцяють, що вже у грудні це можна буде зробити.

Учнівський е-квиток

Київська влада обіцяла від 1 листопада повністю перейти на електронні квитки, однак не змогла цього зробити і перенесла на досить тривалий термін. Однією із причин називали те, що не встигають оцифрувати учнівські квитки.

Однак у грудні цю проблему обіцяють виправити та випустити для київських школярів спеціальний е-квиток. Він буде помаранчевого кольору і міститиме фотографію дитини та місце її навчання. За 2-3 місяці столичні чиновники планують видати такі картки всім учням.

Шулявський міст

У березні 2019 року у Києві закрили на повну реконструкцію славнозвісний Шулявський шляхопровід, через що змінили низку маршрутів громадського транспорту, поставили нові об’їзди, а також утворили ще сильніші затори в столиці.

Ремонт шляхопроводу вже обріс багатьма скандалами, однак столична влада і, зокрема, міський голова Віталій Кличко обіцяють – у грудні цей міст буде відкрито і ним знову поїде автомобільний транспорт.

Читайте також

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, пенсії, вибори 2019
В тему

Останні матеріали