23 Листопада 2019
Новини

Небезпечний додаток ламає телефони українців і краде гроші

Небезпечний додаток ламає телефони українців і краде гроші

Українців атакують кіберзлочинці, які розсилають небезпечні посилання, натиснувши на який ваш смартфон блокується, при цьому зловмисники отримують дані по банківській картці своєї жертви.

Про це йдеться в сюжеті «Сьогодні».

Від нового вірусу, який виводить з ладу гаджети, постраждали переважно школярі. Аферисти маскують свого «троянського коня» під рекламку або пропозицію отримати безкоштовно тисячу мегабайт тощо - тільки потрібно натиснути на посилання, яке прийшло в месенджерері.

Киянка Яна Островська зіткнулася з такою проблемою, і після виходу з ладу смартфона віднесла його в майстерню. На щастя, фінанси у школярки з телефонним номери не були прив'язані.

В сервісному центрі виявили троянський вірус, який «вирубив» процесор. Був потрібен ремонт пристрою вартістю близько двох тисяч гривень.

Читайте також

За словами експерта технічної безпеки Олександра Ілюши, він зіткнувся з даним видом кібершахрайства та розсилкою шкідливої програми ще влітку. Тоді від зловмисників постраждали 30 осіб.

Фахівець розповів, що вірус спершу викрадає дані кредиток, і одразу, щоб потерпілий не зміг швиденько «відв'язати» платіжні картки від телефону - виводить з ладу сам телефон.

«Втім, буває і таке, що в результаті вірусної атаки телефон не виходить з ладу, а просто блокується», - говорить експерт.

Так, після цього на екрані з'являється повідомлення з пропозицією заплатити, щоб проблема була вирішена і гаджет було розблоковано.

Читайте також

Шкідливий додаток, який обкрадає телефони
Шкідливий додаток, який обкрадає телефони

На такий шантаж не можна піддаватися, зазначив експерт з кібербезпеки Олександр Карпов.

«Якщо додаток заблокував ваш смартфон, і у вас починають вимагати гроші за розблокування, не витрачайте гроші. Переводьте пристрій на заводські налаштування або йдіть на сайт європолу», - розповів він.

За допомогою інструкцій на сайті можна спробувати самостійно розблокувати телефон та уникнути витрат у сервісному центрі.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: інтернет
В тему