18 Вересня 2019
Новини

Бунт депутатів у «Слузі народу»: чим спричинений і чим закінчився

Бунт депутатів у «Слузі народу»: чим спричинений і чим закінчився

Після скандалу у «Слузі народу» депутати почали доопрацювати законопроект про заборону вільно обирати фракцію.

Про це пише Українська правда із посиланням на коментар представників фракції «Слуга народу».

Йдеться про законопроект №1038, який передбачає запровадження імперативного мандату в Раді.

«Деякі групи категорично відмовлялися у будь-якому вигляді розглядати цей законопроект. Там чати розривалися, сварки були жахливі, коли з‘явився ще один законопроект - №1045 - і депутатів про нього ніхто не повідомляв», - сказав один зі співрозмовників видання.

«Більшість хочуть, щоб закон про імперативний мандат взагалі відкликали. Але, щоб погасити вогонь, ми домовилися з Арахамією (Давид, голова фракції СН – ред.), що його ніхто не буде зараз виносити. Взамін з кожної з 15-ти груп висувають по одному представнику і всі вони разом доопрацьовуватимуть законопроект. Без доопрацювань нічого в залі не з‘явиться», - зазначив інший впливовий співрозмовник у фракції.

Як відомо, депутати «Слуги народу» висловили велике незадоволення проектом закону №1038 про внесення змін до закону про статус народного депутата, яким пропонується позбавляти нардепів мандата за невходження до фракції партії, від якої вони обиралися, та також за припинення членства у такій фракції.

Депутати заявили, що цим законом Офіс президента та керівництво партії хочуть зробити з них «абсолютно ручних тваринок».

Після цього голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявив, що законопроект 1038 планують зняти з розгляду.

Наразі у ВР зареєстровані 2 законопроекти №1038 та №1045-1, які передбачають позбавлення мандату депутата, якщо той не увійшов до фракції партії, від якої обирався, чи яка його висувала, або вийшов з фракції.

Раніше імперативний мандат працював у випадку виключно списочників (як це було у 2016 році, коли з'їзд партії БПП «Солідарність» ухвалив рішення відібрати депутатські мандати у Миколи Томенка та Єгора Фірсова, які вийшли з фракції БПП), а на мажоритарників це правило не поширювалося.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенцов не розуміє, як українці «можуть ворогувати між собою, коли є Путін»

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Політика, суспільство, політика, слуга народу, президент
В тему