18 Вересня 2019
Новини

Вчені з’ясували, чому вейпери масово попадають до реанімації

Вчені з’ясували, чому вейпери масово попадають до реанімації

Дослідницька команда з медичного центру при Університеті Дьюка в США представила результати своєї нової роботи по визначенню найбільш небезпечних речовин, що містяться в різних вейп-продуктах і видах безнікотинового тютюну.

Проблема правильної і швидкої регуляції таких речовин стоїть досить гостро на сучасному етапі в Америці, де багато правозахисних та медичні організації виступають за передачу нових повноважень Федеральної Комісії з контролю якості продуктів харчування і медикаментів США - що, втім, стає все більш відчутною реальністю завдяки оперативній і неймовірно точно деталізованій роботі вчених, інформує Файна ідея.

Виявилося, що в багатьох популярних вейп-продуктах від провідних виробників на території США і Європи міститься занадто багато речовини під назвою пулегон - який раніше був повністю заборонений в якості добавки до харчових продуктів, з огляду на свій зв'язок з швидким розвитком ракових мутацій. На даному етапі пулегон розглядається як повністю вилучена речовина, яка, однак, все ще може виявитися в вейп-пристроях і різних безнікотинові варіантах тютюну і добавках для електронного куріння.

Мабуть, саме ця речовина - разом з деякими іншими - частково є причиною настільки сильно збільшеного числа випадків госпіталізацій і реанімації пацієнтів, які зіштовхнулися із серйозними проблемами дихальних шляхів внаслідок вживання вейпів.

Залишається лише здогадуватися щодо цього, поки команда дослідників з Університету Дьюка продовжує свої тести, в надії встановити найбільш ймовірний варіант штаму пулегона, який і є винуватцем ситуації, що склалася в США навколо вейп-продуктів.

Втім, цілком може виявитися і так, що пулегон так небезпечний не сам по собі, а разом із деякими іншими речовинами. Втім, на цей рахунок поки можна тільки здогадуватися, оскільки початковий план по експериментам вченими ще не виконаний. Залишається лише чекати остаточної інформації щодо того, наскільки справді пулегон може бути небезпечний в популярних і не дуже вейп-продуктах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Осіннє загострення: один лучанин намагався убити себе виделкою, другий – пігулками (відео)

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Світ, здоров'я
В тему