16 Вересня 2019
Новини

Тарифи на газ знову злетять: скільки платитимуть українці

Тарифи на газ знову злетять: скільки платитимуть українці

В Україні затвердили новий тариф на газ. У порівнянні з минулим місяцем, вартість знизилася на 3,4% – до 4493 грн. за тисячу кубометрів.

Остаточна ціна буде для всіх різною, бо у кожного підприємства є свій тариф на розподіл. Однак уже в жовтні черговий перерахунок, відзначають і в "Нафтогазі", і в експертному середовищі, призведе до подорожчання – OBOZREVATEL.

Головне:

  • в Україні перерахували тариф на газ – в вересні він буде на 3,4% дешевше, ніж в серпні;
  • вже в жовтні паливо знову стане дорожчати – через зростання курсу долара і попиту (починається опалювальний сезон);
  • газ може подорожчати на 15% до кінця року.

Нова ціна на газ

Вартість блакитного палива на світовому ринку знижується, долар дешевшає. Все це призводить до падіння тарифів з самого початку року. Всього на 28% з січня.

"Ціна газу, за якою "Нафтогаз" продає його в вересні газзбитам і постачає споживачам, визначена на рівні 4 493,64 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ і транспортних витрат)", – відзначають в компанії.

З урахуванням податку і всіх платежів, кінцева ціна для українців буде коливатися близько 5,5-6 грн за кубометр. Хоча ще в минулому році в планах Кабміну було підвищення тарифу майже до 10 грн.

Сім'я з трьох осіб з однієї газовою плитою:

  • 84,6 грн за старим тарифом – 63,6 грн за новим тарифом.

Сім'я з трьох осіб в будинку 60 кв. м (опалюється газом):

  • було 2308 грн (опалення) – буде 1728 грн;
  • було 138,5 грн (плита і підігрів води) – буде 103,6 грн.

В середньому, згідно з нормами споживання, в опалювальний сезон сім'я з трьох осіб у приватному будинку площею 60 кв. м на опалення, підігрів води та приготування їжі витрачала 2,4 тис. грн за старим тарифом на газ. Якби нові тарифи діяли взимку, за цей же обсяг блакитного палива довелося б заплатити всього близько 1,8 тис. грн. Економія б склала близько 600 грн на місяць.

Вартість блакитного палива, згідно з постановою Кабміну №485, рахується як мінімальна з наступного списку:

  • ціна для комерційних споживачів за минулий місяць;
  • середньозважена ціна на українській енергетичній біржі;
  • ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018-го;
  • середня митна вартість імпортного газу.

Уже в жовтні ціни можуть вирости

"Із завершенням теплої пори року очікується підвищення попиту на газ і можливе зростання цін на нього – як на європейському ринку, так і в Україні", – відзначають в "Нафтогазі".

До 25 вересня можна купити газ за чинною ціною відразу на всю зиму. Правда, субсидія на таку покупку розповсюджуватись не буде, так що це вигідно тим родинам, які самостійно оплачують рахунки за комуналку.

Зимове подорожчання за різними оцінками може бути від 10 до 15%. Так, аналітик Максим Пархоменко вважає, що блакитне паливо виросте в ціні приблизно на 10%. При цьому експерт припускає, що причина такого подорожчання – девальвація гривні. Самі ж енергоресурси в валюті істотно не зміняться в ціні.

 

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, ціна на газ, плата за газ, ціни
В тему