1 Вересня 2019
Новини

От тобі й ультиматум: за кордоном курсує електричка з польським Луцьком

От тобі й ультиматум: за кордоном курсує електричка з польським Луцьком

Польща будь-які поступи з української сторони вважає закономірною, однак національний прояв українців називає «бандерівщиною» і гнівно засуджує.

Так у Польщі викликає роздратування, що Львівська міська рада не погоджує встановлення левів на польських військових похованнях Личаківського кладовища, - пише в соцмережах співробітник Українського інституту національної пам’яті, засновник і координатор Благодійної ініціативи «Героїка» Павло Подобєд.

Неодноразово польська сторона намагалась вирішити це питання напряму з адміністрацією президента України, аби «переламати через коліно впертих львів’ян». Переламати не вийшло – тоді поляки без будь-яких рішень завезли левів на Личаківське. Тепер вимагають їх узаконити, а як не узаконите – «конфлікт, конфронтація, бандерізація України».

Натомість, коли йдеться про встановлення пам’ятника Михайлу Грушевському у його рідному місті Холмі – польська сторона заявляє, що міська рада Холму категорично проти, тема закрита.

«У нас – місцеве самоврядування, як ми можемо когось силувати, якщо вони не хочуть вашого Грушевського?» – щиро обурюються поляки.

ТЕПЕРІШНЯ ПОЛЬСЬКА ВЛАДА СВЯТО ПЕРЕКОНАНА: ТЕ, ЩО МОЖНА ПОЛЬЩІ, – УКРАЇНІ ЗАСЬ!

Це сьогоднішнє фото електрички Rzeszów–Przemysl. Саме тієї, якою українці добираються на навчання та заробітки від кордону вглиб Польщі.

Електричка прикрашена зображеннями Юзефа Пілсудського, вояків Війська Польського і картою міжвоєнної Польщі.

«Уявляєте, якби Україна запустила таку електричку з українськими Перемишлем та Холмом? Уявили реакцію Польщі, особливо в день візиту польського президента до України?

Повернемось до питання компромісів. Як гадаєте, якщо Україна відмовиться від раніше висунутих Польщі умов: відновлюєте знищені українські пам’ятники в Польщі – тоді поновлюємо видачу дозволів на проведення пошукових робіт в Україні, – Польща на цьому зупиниться? Чи в польської сторони будуть нові побажання для «нормалізації»? На це запитання вже невдовзі відповість пан Зеленський. Чекаємо на новини, які він привезе з Варшави», - резюмує науковець.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, Світ, суспільство, інтерактивна карта, історія, луцьк, польща
В тему