23 Серпня 2019
Новини

У серпні пасічники готують сироп для бджіл

У серпні пасічники готують сироп для бджіл

Дій активно! Живи позитивно!

Кінець літа – традиційно «гаряча» пора в бджолярів, які в цей час мають чимало роботи.

«В цей час на пасіці в рази більше роботи, ніж, приміром, в червні чи липні, - розповідає Ніна Моспанюк із села Зубильне, що на Волині, показуючи чималу пасіку. – Адже саме тепер закінчується так звана літня робота і розпочинається підготовка до зими. В останній місяць літа доволі гарний медозбір, а так як наша пасіка стоїть неподалік лісу, то бджілки летять на іван-чай, золотарник, гірчак та інші медоноси, які саме цвітуть. Отож, у серпні ми ще відкачуємо мед, після чого обов’язково ставимо порожні рамки назад у вулик, щоб бджілки їх осушили».

А через два тижні після останнього відкачування меду подружжя приступає до скорочення гнізд, залишаючи на зиму вісім-десять рамок.

«Але слід пам’ятати, що на цих рамках обов’язково повинен бути не лише мед, а також і розплід, - долучається до розмови Григорій Григорович, чоловік пасічниці. – Поряд з цим у вулику повинна бути перга, якою бджілки вигодовують своїх малят і яку часто називають «бджолиним хлібом». Річ у тім, що якщо у вулику немає перти, то матка просто припиняє кладку яєць. Щодо цукрового сиропу, то ми варимо його у співвідношенні один до одного з водою. Однак уже багато років під час готування сиропу додаємо у нього на декілька хвилин гілочку звіробою, який сприяє зміцненню імунної системи бджілок, а також трішечки оцту, щоб сиром мав кислинку. Багато хто бачив, як в кінці літа, або на початку осені бджілки обсідають розчавлене яблуко, яке впало на землю, однак мало хто знає, що бджолиному організму необхідно отримувати і кислоту, надходження якої ми і забезпечуємо ось таким чином. Також така кисла підгодівля є своєрідною профілактикою нозематозу. Замість оцту деякі пасічники використовують дику червону смородину, або ж ревінь. Проводячи дослідження вчені виявили, що ті бджілки, які отримували з сиропом кислоту, жили довше ніж ті, які її не отримували».

Олександр Мурин

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом

Все про: Україна, Волинь, конкурс, поспішай творити добро, олександр шевченко
В тему

Останні матеріали