22 Серпня 2019
Новини

На Волині розташований 40-кілометровий метеоритний кратер?

На Волині розташований 40-кілометровий метеоритний кратер?

На Волині розташований найбільший метеоритний кратер України. Геологи називають його Маневицькою кільцевою структурою. Більша частина його знаходиться у Волинській області. В центрі імовірного кратера розташувалося селище Маневичі.

Ось так величезне кільце виглядає на знімках супутників, - пише Радіо Трек.

Діаметр кола – понад 40 км. Воно межує з Рівненщиною.

Про те, що Маневицька структура може бути найбільшим кратером України  писав у своїй науковій праці український вчений-фізик, а також співробітник Головної астрономічної обсерваторії НАН України Анатолій Відьмаченко.

«Найбільша з українських астроблем (метеоричних кратерів) —Маневицька. Вона розташована у Волинській області, недалеко від селища Кримно, має діаметр 45 км і виникла, ймовірно, близько 65 млн років тому. Походження даної структури все ще є предметом дослідження і результатів. Щодо її характеристик наразі відомо дуже мало», - А. Відьмаченко.

Проблемою вивчення Маневицької структури Відьмаченко називає те, що всі ударні кратери на території України, за винятком Іллінецького, перебувають під значною товщею ґрунту - від 100 до 500 м. І тому на поверхні Землі жодних ознак астроблем не видно, і досліджують їх за допомогою свердловин.

 
Таблиця зі статті Відьмаченка. Нижче вказані інші кратери України. Найвідоміший з них- Іллінецький кратер

Водночас у журналі «Географія, геоекологія, геологія: досвід наукових досліджень» ще більше 10 років тому присвятили окрему статтю Маневицькому утворенню. На 40 сторінці автор науковими термінами пояснює, що т.з. кратер може бути утворений внаслідок тектонічних процесів десятки мільйонів років тому.

 
Скриншот зі сторіки журналу

Професор Відьмаченко також не виключає, що ці процеси можуть бути змішані й з впливом метеоритів.

Утім, це лише найцікавіша гіпотеза утворення цієї структури.

Також в науковому журналі за 2009 рік є опублікована також не для простого читача стаття пана В. Я. Радзівіла, на тему «Структури  платформного чохла Волино-Поділля».

В загальному, автор говорить, що на Поліссі є чимала кількість й менших таких утворень віком до сотні мільйонів років. Велика кількість вулканічних порід доводить, що Маневицька кільцева структура та подібні утворення на Півночі Волині можуть мати вулканічне погодження.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Волинь, суспільство, НП, знахідка, метеорит, вулкан, маневичі, волинь
В тему