29 Липня 2019
Новини

В Білорусі більше не можна звільнятися за власним бажанням – заборонив Лукашенко

В Білорусі більше не можна звільнятися за власним бажанням – заборонив Лукашенко

До Трудового кодексу Білорусі очільник держави Олександр Лукашенко вніс певні зміни. Так, змінилося понад 200 статей кодексу.

Про це повідомляє Еспресо.

За словами уряду, зміни розширять соціальні гарантії, однак експерти в свою чергу говорять, що документ легалізує примусову працю.

Президентські декрети передбачають контрактну систему найму та дають фактично необмежені можливості для звільнення працівників. Працівник матиме лише сім днів, щоб попередити про своє звільнення.

За словами представників Міністрества праці проблеми, які виявлені під час застосування цих документів, у кодексі будуть усунені. Повідомляти про звільнення потрібно буде за місяць, річні контракти можна буде укладати лише під час першого прийому на роботу.

Таким чином, зміни в законі дозволять укладати короткострокові контракти з працівниками, які дотримуються опозиційних поглядів, а для їх звільнення було досить формулювання «дискредитація підприємства», що передбачав декрет № 5.

За словами голови білоруської конгресу демократичних профспілок Олександра Ярошука, зміни до Трудового кодексу є найгрішим документом такого роду у світі. Тепер працівника в країні позбавлено права звільнятися за власим бажанням.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, суспільство, білорусь, олександр лукашенко, звільнення, економіка, економіка
В тему