23 Липня 2019
Новини

СБУ шиє кримінал усім українським кінопрокатникам

СБУ шиє кримінал усім українським кінопрокатникам

Служба безпеки України порушила кримінальні справи щодо всіх українських кінопрокатників за підозрою у фінансуванні країни-агресора і саботажі українських фільмів.

Про це йдеться в матеріалах суду, передають «Українські новини».

Відзначається, що провадження відкрито на підставі звернення депутата Верховної Ради.

У своїй заяві він стверджує, що український ринок кінопрокату поділений між компаніям «В & Н Film Distribution Company», «Ukrainian Film Distribution», «Kinomania», «Volga Ukraine», «Multi Media Distribution». Ці фірми є «дочками» російських компаній. Щорічно вони отримують у вигляді касових зборів в Україні близько 100 млн доларів.

Діяльність цих компаній в Україні призводить до необхідності приховування своїх надприбутків шляхом здійснення фінансово-господарських операцій з суб'єктами господарювання, що мають ознаки фіктивності, а також сумнівних перерахувань на адресу російських компаній за прокатні права, випливає зі звернення.

«Зазначені протиправні перерахування не залишилися без уваги спецслужб РФ, які протягом 2014-2016 років фактично змусили власників компаній, що працюють на ринку кінопрокату України направляти частину своїх доходів для фінансування дій невстановлених осіб з метою здійснення масових заворушень на території України, посягання на її територіальну цілісність, дестабілізації політичної та економічної ситуації. У свою чергу, отримавши фактичну підтримку спецслужб РФ власники вищезгаданих компаній використовуються як агенти впливу в Україні, диктуючи умови на ринку кіноіндустрії та саботуючи просування і показ українських стрічок», - викладено в фабулі кримінальної справи.

А ще раніше українську кінокомпанію «Фільмотехнік»викрили в роботі в Росії і окупованому Криму, незважаючи на фактичний стан війни між державами.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, НП, сбу, кримінал, кінопірати, кіно
В тему