12 Червня 2019
Новини

Закон з процедурою імпічменту президента підписаний – Парубій

Закон з процедурою імпічменту президента підписаний – Парубій

Спікер Верховної ради України від 12 червня підписав законопроект №1098 «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної ради України», в якому передбачена процедура імпічменту президента.

Про це глава парламенту написав у своєму Twitter.

Глава ВР зазначив, що документ передано на підпис президенту України Володимиру Зеленському.

«Сьогодні підписав закон України №1098 «Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" і передав його на підпис президенту України», - написав спікер.

Нагадаємо, парламент 6 червня схвалив у другому читанні законопроект №1098 «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної ради України», в якому передбачена процедура імпічменту президента. За документ проголосували 279 парламентарів.

Відповідно до закону, спеціальна тимчасова слідча комісія ВР - це колегіальний тимчасовий орган Ради, який утворюється у складі нардепів, спеціального прокурора і спеціальних слідчих, завданням якого є проведення розслідування обставин вчинення президентом України державної зради або іншого злочину, викладених у підписаному більшістю нардепів від конституційного складу Ради поданні про ініціювання питання про усунення президента з поста в порядку імпічменту.

Так, наприкінці квітня нардепи прийняли за основу в першому читанні законопроект №1098 про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії.

Додамо також, парламентарі відмовилися розглядати закон президента Володимира Зеленського про імпічмент. Рада 4 червня не змогла включити до порядку денного відповідний законопроект №10340.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Політика, Україна, андрій парубій, імпічмент, президент
В тему