3 Травня 2019
Новини

Власники «євроблях» вийдуть на масштабну акцію протесту

Власники «євроблях» вийдуть на масштабну акцію протесту

«Євробляхери» готують нову масштабну акцію протесту.

Власники «євроблях», вимагаючи перегляду митних акцизів, планують 15 травня 2019 року дати бій влади, а також мають намір повністю перекрити Київ, повідомляє Autonews.ua.

За словами лідера громадської організації «Авто Євро Сила» Олега Ярошевича, у травневій акції збираються прийняти участь в загальній кількості до 100 000 власників автомобілів з іноземною реєстрацією, які з тих чи інших причин їх ще не розмитнили.

За словами головного «євробляхера» Ярошевича, такі сили дозволять «євробляхерам» перекрити всі в’їзди і виїзди зі столиці України.

В Україні з 24 травня 2019 року істотно зростуть штрафи для власників «євроблях».

При цьому є декілька умов, за яких стягнення буде коливатись від кількох тисяч до десятків тисяч грн. Про це повідомив адвокат Костянтин Воловик. За словами юриста, не варто їздити на «євробляхах» після 24 травня, адже це призведе до низки проблем. При цьому він не радить і заявляти про «викрадення», намагатися перебити номери, або займатися іншими маніпуляціями. Все це, за словами юриста, призведе не тільки до штрафів, а й до кримінальної відповідальності.

Разом з тим, за словами Воловика, якщо водій їздить на «євроблясі», але не ввозив її, то таке авто можна здати на розбирання, «продати» комусь або тримати в якості донора запчастин. Вже після 24 травня, коли водія зупинять за кермом «євробляхи», то штраф складе 8,5 тис. грн. Другий раз за таке ж порушення стягнення складе вже 17 тис. грн і призведе до позбавлення прав на рік із конфіскацією авто. Крім того, після завершення періоду розмитнення, будуть штрафувати і тих, хто ввіз «євробляху» на своє ім’я, тобто потрапив в митні бази.

Так, за «тимчасове ввезення» в Україні і прострочення дозволеного періоду перебування доведеться заплатити від декількох сотень гривень за пару днів прострочення до 170 тис. гривень за порушення терміну більш ніж на 30 днів. Рішення про штраф приймається митними органами, вони ж можуть замінити штраф в 170 тис. грн на конфіскацію «євробляхи», що для багатьох може стати більш вигідним варіантом. Загалом Воловик радить позбутися «євроблях» до 24 травня, щоб уникнути будь-яких проблем із законом і не платити штрафів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство, євробляхи, акція протесту
В тему