9 Квітня 2019
Новини

Повідомили, коли можна не платити за опалення

Повідомили, коли можна не платити за опалення

З травня місяця в Україні стартує комунальна реформа, яка змусить споживача бути відповідальним та відстоювати власні права.

За цією реформою за неякісну послугу споживач може не платити, - про це пише «Оглядач»

Уряд розробив форму скарги на якість комунальних послуг для споживачів, однак якість подачі послуг перевірятимуть комісії.

Вже з 1 травня для того, щоб виявити порушення, достатньо заповнити документ і дочекатися комісії.

«Це стосуватиметься перевірок якості послуг з постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання і водовідведення, вивезення побутових відходів, керування багатоквартирним будинком», — цитує віце-прем'єра Геннадія Зубка прес-служба профільного міністерства.

Якщо виявиться, що якість комунальних послуг не відповідає нормативу, платити за них можна менше.

Як оплачувати гарячу воду:

  • 75-50 градусів — повний тариф;

  • 49-45 градусів — 90% повного тарифу;

  • 44-40 градусів — 70% повного тарифу;

  • > 40 градусів — за тарифом на холодну воду.

Крім того, як пояснюють в Національній комісії у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), гарячу воду можуть відключати не більш ніж на 6 годин на добу, при цьому період «без води» має становити не більш ніж 30% місяця. Якщо зазначена норма порушується, за кожну добу сума в платіжках має зменшуватися на 3,3%. Остання норма також стосується і холодної води.

Температура повітря в опалювальному приміщенні має бути не нижче 18 градусів тепла. Якщо опалення підключили, а у квартирі все одно холодно — платити за нього за повною ціною не варто. Так, чинні норми встановлюють: якщо температура у приміщенні не вища ніж 12 градусів, опалення можна взагалі не оплачувати. Відключати тепло можуть не частіше ніж раз на місяць і не довше ніж на 12 годин.

За цією ж комунальною реформою, платити доведеться за кожен кубометр води і Гкал тепла, а тих, хто затримує платежі, каратимуть штрафами і відключенням.


Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: суспільство, Україна, опалення, тарифи, реформа, гроші, комунальні послуги
В тему