14 Березня 2019
Новини

На Рівненщині не реєструють громади ПЦУ

На Рівненщині не реєструють громади ПЦУ

На Рівненщині релігійні громади ПЦУ не можуть належним чином бути зареєстрованими і стати повноправними. Все через те, що Рівненська єпархія не має належного статусу аби реєструвати статути парафіальних громад.

Тому депутати Рівнеоблради вирішили звернутись до Президента, аби він прискорив процес встановлення Української церкви на Рівненщинні, - пише «Все - тобі зрозуміло».

Згідно з порядком, парафії повинні подати документи до Рівненської єпархії. Згодом, саме єпархія реєструє статути за підписом Єпископа Іларіона, а тоді повертає на реєстрацію в ОДА. 

Однак, як виявилось Рівненська єпархія не має належного статусу аби реєструвати статути парафіальних громад. Саме тому, що єпархіальне управління не зареєстроване відповідним чином, а процес цей залежить від Міністерства культури:

«Ми надішлемо звернення до Президента, аби він звернувся до Мінкульту і прискорив процес залагодження цієї ситуації. Адже наразі це схоже на затягування часу», - зазначив депутат Рівнеоблради Валентин Крока. 

В Рівненській ОДА ж запевняють, все готове. Чекають лише документів на реєстрацію.

«Жодного документу в ОДА ми не отримували, однак готовність стовідсоткова за принципом єдиного вікна здійснювати реєстрацію парафій. На сьогодні ми лише чекаєм коли буде зареєстровано статут єпархії. Коли саме єпархія погодить їхні зміни в статуті, тоді ми зареєструємо. Наразі чекаємо офіційно затверджених статутів», - прокоментувала заступниця очільника Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.

Сьогодні на сесії Рівнеоблради повинні розглянути питання «Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України щодо затягування реєстрації єпархії православної церкви України (ПЦУ) Міністерством культури України».

Нагадаємо, що після вручення Вселенським Патріархом Томосу Волинська єпархія збільшилася на 61 громаду, які перейшли з МП. 

А взагалі перейти з УПЦ МП у ПЦУ в Україні вирішили понад 450 парафій.


Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, рівне, суспільство, громади, церква, рівне, православна церква україни
В тему