12 Березня 2019
Новини

Скандал через булінг: у Львові клас переходить на дистанційне навчання

Скандал через булінг: у Львові клас переходить на дистанційне навчання

У львівському ліцеї міжнародних відносин імені Василя Стуса – конфлікт: учні 6-го класу та їхні батьки скаржаться на однокласника, який перейшов до них торік.

Хлопця звинувачують у лайці, побитті інших дітей та у зневазі до вчителів пише LvNews.

Натомість батьки шестикласника – львівські режисери Дарина та Олександр Балабай – кажуть, що це реакція їхнього сина на постійні знущання від однокласників, на які вчителі заплющували очі протягом року.

Ще у п’ятницю батьки учнів 6-го класу написали звернення про те, щоб перевести дітей на дистанційне навчання, розповів у коментарі директор ліцею Михайло Заремба. Сьогодні, за його словами, у класі є лише двоє учнів. Для решти вчителі готують завдання для самостійного опрацювання. Хлопця, проти якого повстали решта, також у школі сьогодні немає.

Директор каже, що це реакція на ситуацію, що склалась в класі.

«Його батько у соцмережах звинуватив і адміністрацію школи, і вчителів, і дітей у тому, що є булінг щодо його сина. З іншої сторони, ми маємо скарги від батьків дітей класу, від вчителів на цього хлопчика, і є звернення в правоохоронні органи – ювенальну поліцію. Чекаємо їхньої реакції», – розповідає Михайло Заремба.

Водночас батько хлопчика Олександр Балабай стверджує, що у нього є диктофонні записи розмов з учителями, де ті говорять про те, що однокласники ображають його сина. Директор на це відповідає, що адміністрація школи звернень не мала, а тому нічого не знає.

«Тато говорить про випадки, що були торік, ще в 5-му класі. Жодного звернення від батьків торік у нас не було», – каже Михайло Заремба.

У листопаді минулого року в школі були збори, тоді залучили незалежного психолога, склали план подальших дій. Батьки «непокірного» учня дали згоду на те, аби їхній син відвідував шкільного психолога. Олександр Балабай каже, що якщо буде потрібен тьютор за рішенням фахівців, то вони дотримаються поради. Він додає, що не варто переводити сина в іншу школу, а потрібно вирішувати проблему. За його словами, торік син намагався сам впоратись із ситуацією, але цього року – не витримав і вирішив відповісти однокласникам тим же.

Директор говорить, що батьки не бачать, що з дитиною щось не так. Батьки ж, у свою чергу, кажуть, що їхній син активно бере участь в громадському житті міста, займається спортом, волонтерством, а от школа якраз ховається від проблеми і хоче позбутись їхнього незручного сина.

Наразі справою займаються правоохоронці, а батьки учнів 6-го класу домовились встановити у кабінеті відеоспостереження. Олександр і Дарія Балабай підтримали таку ініціативу. Школа, каже Михайло Заремба, зробить це власними силами. Наразі відеоспостереження є по периметру школи і в загальних коридорах.

Керівниця відділу освіти Галицького та Франківського районів Леся Васюта у коментарі розповіла, що у відділі є скарги на хлопчика від батьків 24-х дітей. Втім, каже вона, завтра відсутні сьогодні діти мають повернутись в школу, адже насправді оформлення на дистанційну форму навчання є тривалою процедурою і потребує певних підстав. Леся Васюта каже, що батьки учнів класу нібито погодились привести дітей в школу. Відеоспостереження в класі мають встановити якнайшвидше. Окрім того, з класом працюватимуть психологи: і шкільний, і залучені управлінням освіти.

Це вже не перший випадок у Львові, коли розгоряється скандал через булінг. Так, торік восени вчителька одного з ліцеїв міста отримала догану через булінг учня 4-го класу. В одному з молодших класів іншої школи учні відмовлялись ходити на уроки через агресивного однокласника. Проте тут проблему спільними зусиллями – психологів, керівництва закладу, мами учня і батьків його однокласників – вдалось вирішити.

Читайте також:

«Старшаки» тримають у страху всю школу: шестикласника побили до струсу мозку

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, львів, НП, булінг, школа
В тему