27 Лютого 2019
Новини

«Стань мільйонером»: розкрили нову схему «офіційного» доходу

«Стань мільйонером»: розкрили нову схему «офіційного» доходу

В Україні працює нова схема, яку бізнес називає «стань мільйонером». З її допомогою публічні особи створюють собі «штучний офіційний дохід».

Про це повідомив на українському Валютному Форумі начальник управління Департаменту фінансового моніторингу НБУ Віталій Черняк, - пише «finance».

Така схема полягає в перепродажі цінних паперів за допомогою торговців на біржах. В її рамках проводиться ланцюжок перепродажів цінних паперів. Банк продає їх юрособі за ринковою ціною, юрособа — фізособі за ціною нижче ринкової, фізособа — знову продає юрособі за ринковою ціною. А компанія знову перепродує їх іншій фізособі.

«У таких операціях беруть участь публічні особи. З їх допомогою вони отримують штучний дохід. Вони вносять його в свої декларації і показують як офіційний дохід», – пояснює Черняк.

Він також розповів, що у торговців-учасників схем левова частка операцій носить саме такий характер. НБУ зараз готує лист на Комісію з цінних паперів, в якому він проінформує регулятора про такі схеми та їх учасників.

Крім того, найближчим часом Нацбанк також проінформує банки про ознаки, за якими банки зможуть виявляти такі схеми.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство, банки, корупція
В тему

Останні матеріали