27 Лютого 2019
Новини

«Стань мільйонером»: розкрили нову схему «офіційного» доходу

«Стань мільйонером»: розкрили нову схему «офіційного» доходу

В Україні працює нова схема, яку бізнес називає «стань мільйонером». З її допомогою публічні особи створюють собі «штучний офіційний дохід».

Про це повідомив на українському Валютному Форумі начальник управління Департаменту фінансового моніторингу НБУ Віталій Черняк, - пише «finance».

Така схема полягає в перепродажі цінних паперів за допомогою торговців на біржах. В її рамках проводиться ланцюжок перепродажів цінних паперів. Банк продає їх юрособі за ринковою ціною, юрособа — фізособі за ціною нижче ринкової, фізособа — знову продає юрособі за ринковою ціною. А компанія знову перепродує їх іншій фізособі.

«У таких операціях беруть участь публічні особи. З їх допомогою вони отримують штучний дохід. Вони вносять його в свої декларації і показують як офіційний дохід», – пояснює Черняк.

Він також розповів, що у торговців-учасників схем левова частка операцій носить саме такий характер. НБУ зараз готує лист на Комісію з цінних паперів, в якому він проінформує регулятора про такі схеми та їх учасників.

Крім того, найближчим часом Нацбанк також проінформує банки про ознаки, за якими банки зможуть виявляти такі схеми.

Все про: Україна, суспільство, банки, схема, корупція
В тему

Останні матеріали