24 Січня 2019
Новини

Адвокати Януковича оскаржать вирок про державну зраду

Адвокати Януковича оскаржать вирок про державну зраду

Захист екс-президента Віктора Януковича буде оскаржувати рішення про його заочне засудження на 13 років ув’язнення у справі про державну зраду.

Про це заявили адвокати Олександр Горошинський і Олександр Байдик після оголошення вироку в Оболонському райсуді Києва, пише Українська правда.

Горошинський заявив, що суд діяв в умовах тиску з боку державної влади, та й по відношенню до сторони захисту теж чинився тиск у вигляді кримінальних справ.

«Оголошення вироку на даній стадії – це є піар-акція і передвиборча агітація зацікавлених осіб», – заявив Горошинський.

За його словами, під час процесу були порушення: участь Януковича не забезпечили, суд не допитав «переважну більшість свідків захисту» і відкинув значну кількість доказів захисту екс-президента.

«Я впевнений в тому, що в умовах політичного тиску, в умовах тиску державної влади на суд, на органи досудового розслідування і на захист, тиску високопосадовців, які є зацікавленими особамиі бенефіціарами, тих подій, які відбувалося взимку 2014 року, подій Майдану, завершили здійснення державного перевороту, фінального стадією якого є або знищення опонента, або його засудження за будь-яку ціну», – додав Горошинський.

«Вони на сьогодні – поки що! – спромоглися завершити цю стадію державного перевороту: незаконне засудження політичного опонента», – додав він.

Адвокат запевнив, що високопосадовці таким чином створили собі захист – і «такий стан речей не можуть стороннього спостерігача упевнити, що вирок законний і обґрунтований».

«Ми будемо звертатися з апеляційними скаргами в межах вироку, який озвучено не на користь нашого клієнта, і ми сподіваємося, що ми зможемо досягти істини – і встановити істину в цій справі у міжнародних інстанціях», – заявив Горощинський.

«Коли ми отримаємо вирок, ми будемо вживати заходи у передбачений законом спосіб», – додав він.

Олександр Байдик додав: «Апеляційна скарга буде подана захистом однозначно, оскільки він нас не влаштовує. Вирок ще не набрав законної сили – і в нас є підстави апелювати».

Він також заявив, що законодавство про заочне засудження було «прийнято спеціально під Віктора Януковича» – і влада хоче вже змінити його, щоб їх самих не засудили.

Байдик теж сказав, що оцінювалися тільки докази обвинувачення, а клопотання захисту ігнорувалися. Вирок він назвав «політично вмотивованим».

Горошинський додав, що буде скарга в Європейський суд з прав людини за всіма фактами порушень.

«Крім Апеляційного суду, будемо звертатися в посольство США, європейських країн, щоб вони надали свою оцінку в цьому дійстві, яке влада називає судом», – сказав він.

У свою чергу, представники обвинувачення прокурори Руслан Кравченко та Максим Крим сказали, що після того, як отримають вирок і детально його дослідять, будуть приймати рішення про ймовірне оскарження, оскільки Януковича не визнали винним за статтею 110 Кримінального кодексу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зам’який вирок: Януковича заочно засудили до 13 років тюрми

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: кримінал, Україна, Політика
В тему