19 Січня 2019
Новини

Білий дім послабив тиск на РФ: зняли санкції з путінського олігарха

Білий дім послабив тиск на РФ: зняли санкції з путінського олігарха

У квітні 2018-го до алюмінієвого гіганта «Русал» Олега Дерипаски Міністерство фінансів США застосувало економічні санкції. З  того часу путінській олігарх потерпає від мільярдних збитків. Натомість у січні 2019-го американське міністерство з невідомих причин має ці санкції зняти. Невже РФ чинить тиск на Білий дім?

Про це пише OBOZREVATEL.

Путінський олігарх радіє

Олег Дерипаска потрапив під санкційний «удар» 6 квітня 2018 року. Цього дня американський Мінфін вніс головні компанії олігарха під санкції.

Йдеться про «Русал», холдинг «Базовий елемент» (алюмінієва промисловість) і його дочірні компанії «EN+» (енергетика, кольорова металургія), «Російські машини» (машинобудування), «Євросибенерго» (енергетика), «Групу ГАЗ» (автомобілебудування), а також агрохолдинг «Кубань» та інвестиційну компанію «B-Finance».

Що передбачали санкції:

  • заборона американським інвесторам вкладатися в компанії;
  • американським громадянам заборонялося вести бізнес із цими структурами;
  • всі акції компанії тимчасово були «заморожені».

Це серйозно зачепило бізнес Дерипаски. Тільки за перший день він втратив майже 1 мільярд доларів, акції компанії почали падати. За оцінками економістів, через обмеження бізнесмен втратив половину статків. Якщо на січень 2018 року, за даними авторитетного журналу Forbes, вони оцінювалися у 7,1 мільярд доларів, то на початок 2019 року не перевищували 4 мільярдів.

Крім Дерипаски, під санкції потрапили функціонер «Газпрому» Олексій Міллер, голова правління «Газпромбанку"» Андрій Акімов, голова правління банку «ВТБ» Андрій Костін, екс-глава ФСБ, голова російського РНБО Микола Патрушев та інші.

США йдуть на поступки Росії?

Рішення про зняття санкцій було ухвалене Мінфіном США. Сенат же міг цей крок заблокувати, але не зумів. «За» проголосували всього 57 представників, за 60 необхідних голосів. Тепер обмеження будуть зняті з трьох компаній: «Русал», En+ і ВАТ «Євросибенерго».

Ініціаторами виступили демократи, хоча їх підтримала частина республіканців, що лише підтверджує нестабільність у середовищі партії Дональда Трампа.

На думку глави комітету у закордонних справах, позафракційного народного депутату Ганни Гопко, причиною скасування санкцій для Дерипаски стала вміла робота російських лобістів. Щоправда, це аж ніяк не свідчить про те, що США в цілому готові йти на поступки РФ.

«Росіяни часто використовували лобістів, розуміючи прагматичні інтереси американців. Адже у них є обопільні контракти, бізнес-плани і тут важливо зробити так, щоб і собі не нашкодити. Принаймні так намагаються піднести ситуацію окремі лобісти... Це точкове питання, воно не вплине на загальну позицію США, яку країна зайняла стосовно РФ», – розповіла Гопко.

Міжнародник Микола Бєлєсков впевнений, ще у квітні 2018 року американський Мінфін до кінця не пропрацював наслідки санкцій відносно олігарха і компанії «Русал», саме тому на міжнародних ринках почалися проблеми з алюмінієм.

«Це не свідчить про зняття обмежень. Напередодні набули чинності санкції щодо Криму, очікуються й інші обмеження. Стосовно Дерипаски — тут річ у тім, що Мінфін ухвалив обмеження навмання, а тепер спробував досягти компромісу, зберігши обличчя», – пояснив Бєлєсков.

Читайте також:


 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, економіка, Політика
В тему

Останні матеріали