16 Січня 2019
Новини

«Правила духовної безпеки»: що це і для кого

«Правила духовної безпеки»: що це і для кого

В Українській православній церкві Московського патріархату порадили своїм парафіянам притримуватись певних «правил духовної безпеки у зв'язку з розколом».

Такі поради від керуючого справами УПЦ МП митрополита Бориспільського і Броварського Антонія публікує портал «Православная жизнь».

По-перше, віруючих просять не поширювати «лякаючих чуток» без перевірки інформації.

«Ті, хто сіють паніку, гірше ворогів. Вороги відкрито виступають проти Церкви, а панікери підривають її єдність зсередини, послаблюють дух віруючих», - йдеться у Правилах.

Крім того, вірян закликають боротися за УПЦ МП, і робити це «по-християнськи».

«За правду потрібно битися, безумовно. Але якою ціною – має значення. Переходячи на образи, наклеп, домисли, приниження інших, ми принижуємось самі. Це не по-християнськи і не по-людськи», - каже Антоній.

Також він наголошує, що захист церкви має відбуватися виключно під керівництвом пастиря або «священноначалля».

Торкнувся церковник і полеміки в соцмережах. Каже, що насправді істина не народжується в суперечці.

«Варто пам'ятати, що перемогти в суперечці часто неможливо. Істина не народжується в суперечці. Це помилка. Істина абсолютна, вона була, є і буде», - каже митрополит.

«Наше завдання не сперечатися, а свідчити про Істину і розкривати, якщо можливо, наклеп на Церкву і Її служителів», - додає він.

Крім того, Антоній рекомендує зосередитися на своїх власних гріхах, виявляти їх, чесно зізнаватися собі в них, щиро каятися і виправлятися.

«Своєю внутрішньою роботою ми врівноважимо гармонію в світі, допоможемо добру переважати над злом», - переконує керуючий справами УПЦ МП.

«І краще ми залишимося на самоті з істиною, ніж у натовпі, але з брехнею і помилкою», - резюмує Антоній.

Нагадаємо, що нещодавно на Волині священик, який виступив проти громади, яка хотіла покинути УПЦ МП, на допомогу викликав півсотні тітушок.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему