24 Жовтня 2018
Новини

В Україні мовні квоти пропонують запровадити і для друкованих ЗМІ

В Україні мовні квоти пропонують запровадити і для друкованих ЗМІ

Над варіантами запровадження мовних квот також і для друкованих видань в Україні уже розмірковують у комітеті Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики.

Після голосування у першому читанні за проект закону про забезпечення функціонування української мови як державної видавці й представники медіа-бізнесу побоюються дискримінації друкованої преси. Пише Українська правда.

Голова комітету свободи слова Вікторія Сюмар висловила занепокоєння, що українці, які звикли читати російською, купуватимуть російський контрабандний продукт: мовляв, журнали, глянець та газети з Росії можуть потрапляти на наш ринок через схід.

На її думку, читача треба привчити читати українською, а для цього потрібен певний перехідний період і зробити це треба так, щоб і галузь вижила, і журналісти, верстальники та редактори не втратили роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Штраф за фейки: в Україні схвалено новий законопроект

«Ми включилися в підготовку поправок до законопроекту про українську мову в контексті поетапного переходу на українську мову друкованих видань», – пояснила вона.

Сюмар запропонувала виділити 2-3 роки, протягом яких видання мусить перейти на українську мову, або ж запропонувати поетапність: впродовж першого року 25% української, другого – 35%, далі – 50%.

Крім того, вона наголосила на ще одному важливому моменті. «Категорично вважаю і вноситиму поправку про те, щоб залишити мови Європейського Союзу. Маємо бути зацікавленими в тому, щоб наші діти чи науковці, будь-хто мав можливість читати періодичну пресу англійською, німецькою чи французькою мовами», – зауважила голова комітету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутати проголосували за санкції проти «ригівських» телеканалів

Голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко сказав, що в НСЖУ підтримують розширення використання і створення умов розвитку української мови, але рекомендують підійти обережно до тих пунктів, які стосуються функціонування мови у ЗМІ.

Нагадаємо, 13 жовтня, в Україні набув чинності закон про мовні квоти на телебаченні, що зобов’язує загальнонаціональні канали не менш як 75% мовлення вести українською мовою.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, квоти, вру, Відео
В тему