23 Вересня 2018
Новини

Стало відомо, на що українці найбільше витрачають гроші

Стало відомо, на що українці найбільше витрачають гроші

Аналітики Державної служби статистки України, проаналізувавши витрати населення в II кварталі 2018 року, дійшли висновку, що на сьогодні українці більшу частину зароблених грошей витрачають на їжу та комунальні послуги.

Сумарно ці дві статті з’їдають 53,4% сімейного бюджету. Відсоток витрат на їжу житло – це своєрідний показник рівня матеріального благополуччя мешканців тієї чи іншої країни. Чим вище цей відсоток – тим гірше живе населення.

На що тратять гроші українці

Так, за останні 4 роки структура бюджету середнього українця сильно змінилася. Якщо за підсумками аналогічного періоду 2014 року на їжу йшли 37,6% сімейного доходу, то зараз на ці потреби українці витрачають 42,8% своїх доходів. В абсолютних цифрах це близько 233 млрд. грн.

Впали бюджети українців і на розваги. У 2014 році на ці потреби вони виділяли 4,1% бюджету, а в 2018-му тільки 3,1%. Зате почала зростати частка витрат на готелі та ресторани – з 2,7% 4 роки тому до 3,1% зараз.

Загалом, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяг витрат українців зростав. Що пояснюється збільшенням середніх зарплат. Сильніше за інших зросли статті «предмети домашнього вжитку» і «охорона здоров’я» – тут люди стали витрачати більше на 12,6 і 10,1% відповідно.

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, україна, економіка, гроші
В тему