21 Вересня 2018
Новини

Сьогодні, 21 вересня, у християнських церквах особлива літургія

Сьогодні, 21 вересня, у християнських церквах особлива літургія

Із Різдва Пресвятої Богородиці починається річне коло церковних свят. Свято, за православною традицією, триває 6 днів, з 20 по 25 вересня.  Якщо воно не припадає на середу або п’ятницю, в цей день посту немає, тобто віруючим дозволяється їсти будь-яку їжу.

Різдво Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Пріснодіви Марії святкується Церквою як день всесвітньої радості. У цей світлий день, на рубежі Старого і Нового Завітів, народилася Преблагословенна Діва Марія, покликана від віку Божественним Промислом послужити таємниці втілення Бога Слова – стати Матір’ю Спасителя світу, Господа нашого Ісуса Христа.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині вшановують Холмську чудотворну ікону

«Ти розсіяла у світі пітьму безблагодатності і принесла людству спасіння від вічної смерті»

Згідно з церковним переказом, який ґрунтується на апокрифічному Протоєвангелії Іакова, Пресвята Діва Марія народилася в невеликому Галілейському місті Назареті, яке було в іудеїв у зневазі (Євангеліє від Івана 1:46). Батьками Її були праведні Іоаким, коліна Іудиного, з роду пророка і царя Давида і Анна – архієрейського роду, з коліна Левієвого, з дому первоосвященика Аарона. Чоловік і жінка були бездітні, тому що свята Анна була неплідна. Досягнуши похилого віку, Іоаким і Анна не втрачали надії на милість Божу, твердо вірячи, що Бог все може, і Він здатен порятувати Анну від неплідності навіть у її старості. Святі Іоаким і Анна дали обітницю присвятити Богові для служіння в храмі дитя, що їм пошле Господь. Бездітність вважалася в єврейського народу покаранням Божим за гріхи, тому святі і праведні Іоаким і Анна терпіли несправедливі ганьблення від своїх співвітчизників. В одне зі свят старець Іоаким приніс в Єрусалимський храм свою жертву в дарунок Богові, але первосвященик не прийняв її, назвавши Іоакима недостойним, через його бездітність. Святий Іоаким у глибокому горі пішов у пустелю і там зі сльозами молився Господу про дарування дитяти. Свята Анна, довідавшись, що відбулося в Єрусалимському храмі, гірко плакала, однак не нарікала на Господа, а молилася, закликаючи на свою родину милосердя Боже. Господь виконав їхнє прохання, коли святий чоловік і жінка досягли похилого віку і приготували себе доброчесним життям до високого звання – бути батьками Пресвятої Діви Марії, майбутньої Матері Господа Ісуса Христа. Архангел Гавриїл приніс Іоакиму і Анні радісну звістку: молитви їхні почуті Богом, і в них народиться Преблагословенна Дочка Марія, через котру буде дароване спасіння усьому світу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ікона Пресвятої Богородиці "Троєручиця"

Чистотою і чеснотою Марія перевершила не тільки всіх людей, але й ангелів

Нарешті в глибокій старості Бог потішив Анну й Іоакима народженням преблагословенної Марії. Ім’я Марії в перекладі з єврейської означає «висока», «перевершувальна». Пресвята Діва Марія своєю чистотою і чеснотою перевершила не тільки всіх людей, але й ангелів, явилася живим храмом Божим, і, як оспівує Церква у святкових пісноспівах, «Небесними Дверима, що вводять Христа у світ у порятунок душ наших».

У 12 років Марія дала обітницю вічного дівоцтва. По досягненні Марією повноліття їй знаходять старого чоловіка Йосипа Обручника, що поважає її обітницю. У його домі Марія працювала над пурпурною пряжею для храмової завіси, під час прядіння відбулося Благовіщення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єлецька ікона Богородиці

Після народження Ісуса Христа Марія втікає з ним і Йосипом від царя Ірода в Єгипет, а після смерті Ірода повертається в Назарет. Марія є присутньою на Голгофі, і, відповідно до християнської традиції, насамперед їй являється Христос після свого воскресіння. По одній з версій, Марія тихо жила в будинку Івана Богослова, якого Христос велів їй усиновити. За успінням Марії, тобто розлученням душі Марії з тілом, слідує їхнє чудесне возз’єднання і тілесне вознесення на небо.

Різдво Божої Матері ознаменувало настання часу, коли почали виповнюватися великі і втішливі обіцянки Божі про спасіння роду людського від рабства диявола. Ця подія наблизила на землі благодатне Царство Боже, царство істини, благочестя, чесноти і безсмертного життя. Матір Першонародженого вважається християнами і всім їм по благодаті Матір’ю і милосердною Заступницею, до Якої вони постійно звертаються із синівською шаною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ікона Луки Кримського мироточить і позбавляє від смертельних недуг

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, різдво пресвятої богородиці, релігія
В тему