31 Серпня 2018
Новини

Скільки отримуватимуть українські породіллі?

Скільки отримуватимуть українські породіллі?

Допомога вагітним та при пологах надається у розмірі 100% середньої заробітної плати за весь період перебування у декретній відпустці. Фінансування здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Про це повідомила прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України. Пише finance.

Як зазначає видання, якщо середній дохід застрахованої особи менший за мінімальну зарплату, встановлену на час настання страхового випадку, то допомога розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати.

Водночас, якщо упродовж 12 місяців перед настанням страхового випадку стаж застрахованої особи становить менше 6 місяців, сума допомоги розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Також сума матеріального забезпечення у розрахунку на місяць не має перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.

При цьому приклад загального розрахунку допомоги, виходячи з мінімальної заробітної плати, виглядає так: (3 723 грн (заробітна плата застрахованої особи) * 12 місяців) / 365 календарних днів * 126 календарних днів (тривалість лікарняного) = сума допомоги по вагітності та пологах від ФССУ складе 15 422,40 грн.

Нагадаємо, листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами видається з 30 тижня вагітності та становить 126 календарних днів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, вагітність, виплати, гроші
В тему

Останні матеріали