31 Серпня 2018
Новини

Нововведення в українських школах: учні будуть вражені

Нововведення в українських школах: учні будуть вражені

1,5 годин на домашнє завдання та 4 страви у меню – МОЗ пропонує нові санітарні норми для шкіл.

Про це зазначає прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Уперше за 17 років санітарні правила для шкіл, що регулюють всі питання навчання, можуть змінитися. Пише Українська правда.

МОЗ у співпраці з МОН та експертами розробило та винесло на громадське обговорення новий санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти.

Які ж зміни?

Скорочується тривалість виконання домашніх завдань. Виконувати домашні завдання радять не більше 1 год у 3–9 класах та не більше 1,5 год у 10–12 класах. Для учнів першого і другого класів домашні завданні взагалі не рекомендують.

Школи отримують можливість самостійно організовувати простір. Скасовано нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендовано облаштувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.

Учителі можуть використовувати сучасні технології. Дозволено використання в навчальному процесі інтерактивних дошок, мультимедійних технологій та пристроїв. Враховано можливості сучасного інженерного забезпечення (освітлення, доступу в інтернет тощо).

Після занять із застосуванням мультимедійних технологій проводиться фізкультхвилинка та гімнастика для очей, в кінці уроку – фізичні вправи для профілактики загальної втоми.

Харчування учнів має відповідати сучасним рекомендаціям. Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30 % добової потреби в енергії. У розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв. Запропоновані продукти є корисними для дитячого організму. Передбачена можливість організації кейтерингу.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, освіта, школа
В тему