23 Серпня 2018
Новини

Вчені показали, як виглядала Єва 14 тисяч років тому (фото)

Вчені показали, як виглядала Єва 14 тисяч років тому (фото)

За допомогою сучасної техніки вченим вдалося реконструювали обличчя жінки з племені майя за останками, які пролежали на дні підводної печери близько 14 тисяч років.

Останки Єви з Нахарону знайшли в підводній печері Мексики на глибині 386 метрів ще на початку 2000-х.  У 2008 році їх підняли на поверхню, і лише нещодавно дослідники змогли відтворити її обличчя за допомогою криміналістичних методів реконструкції. Пише segodnya.ua.

Як зазначає видання, зріст Єви був близько 1,40 і загинула у віці 20-25 років. Встановити ці дані вченим вдалося завдяки останкам.

Щоб відтворити обличчя Єви, вчені з Національного інституту антропології та історії об'єдналися з бразильським 3D-дизайнером Цицероном Мораєсом.

«Техніка передбачає створення віртуального 3D-зображення черепа», – розповідає Дель Ріо, підводний дослідник, який знайшов останки.

На думку експертів, жінка могла опинитися під водою, тому що її принесли в жертву або використовували як частину іншого ритуалу Майя.

Після Єви археологи виявили у підводних печерах останки ще вісьмох людей. Вік скелетів – 11-14 тисяч років. Єва з Нахарону – один з найстаріших людських скелетів, знайдених у Мексиці.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ, наука, вчені, дослідження, жінки, Фото, історія
В тему

Останні матеріали