23 Квітня 2018
Новини

МВФ закриє скарбничку для України: п’ятий транш може стати останнім

МВФ закриє скарбничку для України: п’ятий транш може стати останнім

П’ятий транш кредиту Міжнародного валютного фонду на суму 1,9 мільярда доларів, який Міністерство фінансів розраховує отримати в травні-червні поточного року, може стати останнім для України до 2020 року.

Про це йдеться в звіті міжнародного рейтингового агентства S&P Global Ratings. Пише УНІАН.

«Програма розширеного фінансування МВФ завершиться в березні 2019 року, і ми не очікуємо якихось додаткових перерахувань у рамках цієї програми понад підтримки, передбаченої у четвертому звіті МВФ. Беручи до уваги графік проведення виборів, ми не прогнозуємо надання підтримки після завершення програми розширеного фінансування МВФ, у період до 2020 року», – йдеться в повідомленні.

Крім того, агентство вважає, що після проведення виборів процес формування коаліції, можливо, буде ускладненим, що може призвести до того, що переговори про нове фінансування з боку МВФ будуть відкладені.

Нагадуємо: Долар став дешевшати після розмови Порошенка із главою МВФ

До відома, поточна програма України і МВФ обсягом 17,5 мільярда доларів, з яких Україна отримала лише 8,7 мільярда доларів у зв’язку з повільним впровадженням узгоджених реформ, закінчується навесні 2019 року.

Нагадаємо, у 2018 році Національний банк і Міністерство фінансів розраховують отримати 1,9 мільярда доларів від МВФ. Для продовження співпраці з Фондом Верховна Рада повинна прийняти закон про створення антикорупційного суду у відповідності з рекомендаціями Венеціанської комісії, а уряд – привести ціни на газ до імпортного паритету і забезпечити механізм їх автоматичного регулювання зі зміною цінової кон’юнктури. Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що головною економічною проблемою України є тиск зовнішнього боргу у розмірі 65 мільярдів доларів, більша частина якого була сформована у 2007–2014 роках. У березні 2018 року Україна виплатила 1,4 мільярда доларів зовнішніх боргів.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему