22 Березня 2018
Новини

Google знає всі ваші секрети. Як смартфон стежить за вами?

Google знає всі ваші секрети. Як смартфон стежить за вами?

Ваші маленькі телефони не лише допомагають спілкуватися та дізнаватися новини світу, а і стежать за вами. Таку інформацію вперше оприлюднили ще у 2017 році. Тоді стало відомо, що Google стежить за користувачами Android.

З початку минулого року компанія записувала інформацію про місцезнаходження користувачів, навіть якщо геолокація була вимкнена. А це в свою чергу порушувало конфіденційність громадян.

Як тільки ця інформація була оприлюднена, Google пообіцяв прибрати цю функцію з гаджетів. Проте, виявилося, що не лише геолокація розповідає Google всі наші секрети.

Google-пошук

За дослідженнями видання Quartz, незалежно від того, підключений до Мережі телефон чи ні, він передавав перелік типів переміщень (ходьба, їзда на велосипеді чи у машині) та прогнозував погоду, опираючись на місцезнаходження.

При підключенні до мережі Wi-Fi, смартфон повідомляв MAC-адресу, яка є унікальним ідентифікатором точки доступу Wi-Fi, до якої підключений користувач, силу сигналу кожної з точок Wi-Fi поблизу, а також ідентифікатор і потужність сигналу Bluetooth.

Більше того, на сервери Google надсилався рівень заряду акумулятора телефону і те, чи пристрій заряджається. Та, що важливо, координати GPS мобільного та точність цих координат.

Зважаючи на те, що більшість людей навіть не знає, що за ними постійно слідкують, стає не по собі.

Також виявилося, що тільки-но ви надаєте будь-якому з додатків Google на вашому телефоні доступ до історії місцезнаходжень, наприклад, картам, з якими складно працювати без геолокації, решта додатків Google також отримує ці дані.

При цьому, в розділі політики конфіденційності Google зазначено, що компанія буде збирати інформацію про місцезнаходження пристроїв, що використовують її послуги, проте не зазначено, як саме.

Читайте також: Google зможе передбачати смерть?

У Google же стверджують, що роблять це для забезпечення кращих результатів пошуку та рекомендацій для користувачів.

«Наприклад, ви можете отримувати прогнози заторів, переглядати фотографії, згруповані за місцем, отримувати рекомендації на основі відвіданих місць і навіть знайти загублений телефон», – прокоментували виданню ситуацію в Google.

Варто зазначити, що у компанії переконують, що службу локації можна вимкнути. Проте така дія супроводжується зникненням деяких додатків.

Ще одна небезпечна річ, яку може робити смартфон і про яку можна не здогадатися, – це функція «Ваші місця», які Google формує самостійно.

У всіх смартфонах є GPS-модуль, за допомогою якого пристрій визначає місцезнаходження та прокладає потрібний маршрут. Телефон запам’ятовує всі місця, які відвідуються і коли. Їх можна переглянути в Google Maps.

Ці налаштування встановлені за замовчуванням на Android-пристроях, тому, якщо вам важлива ваша приватність, їх краще вимкнути.

А якщо не Android

Якщо ви власник iPhone – це, звичайно, привід радіти, але не такий великий, як здавалося б. Незважаючи на те, що iPhone вважається більш захищеним, тут також є свої причини для засмучення.

По-перше, Google збирає інформацію за допомогою усіх своїх сервісів. Тобто навіть якщо смартфон на iOS, а не на Android, проте власник користується пошуковою системою Google, вся інформація зберігається.

Якщо до всього цього користувач ще використовує пошту Gmail, інформація на усіх пристроях, із яких він залогінився у пошту, синхронізується. Тобто те, що ви шукали з телефона, може раптом з’явитися у вигляді контекстної реклами на робочому комп’ютері.

Наприклад, був випадок з Михайлом Добкіним, коли він звинуватив «Українську правду» в неперебірливості рекламою, хоча реклама було контекстною і до неї цілком могла призвести саме техніка «крос-пристрою».

По-друге, смартфони Apple також були помічені у шпигунстві. Останнього разу інженер компанії Google виявив проблему з налаштуваннями приватності в iOS, яка дозволяла програмам на iPhone вести приховану зйомку.

Читайте ще: Google скопіює «моноброви» iPhone X

Для цього додатку досить було отримати від користувача дозвіл на доступ до камери, після чого він міг у будь-який час робити фото і записувати відео з фронтальної та основної камер.

Під ковпаком

Величезна кількість інформації може бути зібрана зі смартфонів незалежно від їхнього виробника, як під час активного використання, так і під час роботи в фоновому режимі.

Ця інформація може включати місце розташування користувача, історію пошуку в Інтернеті, активність у соціальних мережах, рівень доходів та біометричні дані.

Якщо давати доступ до цієї інформації якомусь додатку, треба пам’ятати, що він може передавати її кому заманеться. Внаслідок цього сторонні компанії можуть відслідковувати, де ви перебуваєте, як швидко ви рухаєтеся і що взагалі робите.

Дуже мало програм публікує свою політику щодо конфіденційності користувачів, але навіть якщо вони це роблять, зазвичай це довгі юридичні документи, які більшість людей не читає і не розуміє.

Ніхто не пише прямо: «Ви можете дати нам доступ до своєї телефонної книги, але, можливо, вам та вашим друзям прийде кілька смс від таксі», як це нещодавно було з додатком GetContact.

За даними дослідження, сім з десяти мобільних додатків відправляють зібрану інформацію третім особам.

Інтернет-ідентифікація користувачів не захищається законодавством. Дослідження показує, що дані проходять через національні кордони і часто потрапляють до країн із «недружніми» законами про конфіденційність. Такими як США, Велика Британія, Франція, Сінгапур, Китай та Південна Корея – шість країн, де впроваджені технології масового спостереження.

Відстежуючи весь потік даних, смартфони формують детальний профіль свого користувача. Вони можуть розповісти про інтереси юзера, його вподобання, політичні чи релігійні погляди, сексуальну орієнтацію та інше.

При цьому дані з різних програм доповнюють одне одного. Таким чином смартфон збирає на користувачів чималі портфоліо, які можуть продаватися між компаніями без попередження, а тим більше згоди.

Найбільш очевидною причиною для компаній, що збирають інформацію про фізичних осіб, є отримання прибутку, надання цільової реклами та персоналізованих послуг.

Це може вилитись у те, що наступного разу реклама Google запропонує вам потрібні курси, про які ви вже давно думали, що насправді зручно. Або ж, навпаки,  приховає від вас оголошення про оренду житла, якщо ви належите до певної етнічної групи, яка не імпонує орендодавцю, або оголошення про роботу, якщо ви не відповідаєте віковим вимогам роботодавця.

Крім того, дані соціальних мереж, незважаючи на їхню сумнівну достовірність, також можуть використовуватися для розрахунку кредитоспроможності.

Неможливо передбачити та виявити повний спектр способів, якими смартфон може збирати та використовувати вашу інформацію. Наведені вище факти – це лише невелика частка того, що вже стало відомо.

Єдине можна сказати напевно: смартфони є своєрідними пристроями стеження 21 сторіччя, і всі, хто їх використовує, певною мірою ризикують.

За матеріалами видання «Українська правда»

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему