6 Березня 2018
Новини

Ринок курячих яєць поводить себе за неринковими правилами - Дорошенко

Ринок курячих яєць поводить себе за неринковими правилами - Дорошенко

Ринок курячих яєць є, мабуть, останнім в Україні, який поводить себе за неринковими правилами.

Зокрема, ціна на цей продукт протягом всього року то підвищується до максимуму, то знов падає після зниження споживчого попиту та зменшення експорту.

Про це на своїй сторінці у facebook  повідомив директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

З його слів, аналіз даних останніх трьох років показує, що цього року цінова тенденція відмінна від двох попередніх.

«У січні 2016 року ціна, за даними державної статистики, на курячі яйця знизилась на 16%, із 24,3грн. за десяток до 20,4грн. У січні минулого року ситуація повторилась. У грудні на хвилі попиту ціну піднімають до гори, а потім вона падає. Січень 2017 року цей продукт показав падіння вартості на 11%, тобто з 21грн. за десяток до 18,6грн. Цього року державний моніторинг фіксує зростання вартості на 2%, із 30,2грн. за десяток до 30,8грн. Але з урахуванням зміни методики рахування, тобто переходу з підрахунків вартості яєць 1-2 категорії до середньої ціни одразу 1, 2 та вищої категорії, можна говорити про 18% зростання, із 26грн. за десяток до 30,8грн», - йдеться у повідомленні.
При цьому Дорошенко зазначає, що про можливу картельну змову говорить збіг ситуації на ринку та інсайдерська інформація. 
Перевірка виробників курячих яєць антимонопольним органом повинна включати дослідження ціни, за якою продукція продається магазинам або оптовим покупцям у нашій країні, та експортної ціни, зауважив він.

«Якщо з’ясується, що експортні ціни є значно нижчими за продаж на внутрішньому ринку, то є всі підстави говорити про антиконкурентні дії», - наголосив Дорошнко. 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему