12 Лютого 2018
Новини

Чому не знижуються ціни при зниженні курсу валют

Чому не знижуються ціни при зниженні курсу валют

Виробники та імпортери орієнтуються не на курс, а на можливість його передбачити.

«Останні два тижні ми бачимо, як знижується курс валют, як офіційний, так й обмінний. Приходимо до магазинів та ринків, а ціни стабільні. І лише окремі імпортні продукти з невеликим терміном придатності, як цитрусові, впали в ціні». Про це на своїй сторінці на facebook написав  гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

При стабільному курсі протягом декількох місяців продавці всіх рівнів у вартість товару закладають поточний курс. «Це можна було побачити 2017 року. Але коли його спрогнозувати не можливо, то всі починають закладати ризики знецінення. І при поточному курсі в обмінниках 27,5грн. за долар, товари та продукти ми купуємо за курсом 29-30грн. за долар. Більш-менш прогнозованим постачальники вважають курс валют, якщо він суттєво не змінюється протягом хоча б місяця. А зараз ми – покупці, переплачуємо за нестабільність. Й таку нестабільність створює не бізнес, а держава», - наголошує Дорошенко.

Він також зазначив, що на деякі товари, такі як електроніка, косметика, або імпортні фрукти та овочі, ціни від постачальника можуть змінюватись в період валютної нестабільності кожен день. А іноді навіть декілька разів на день.

«Якщо купувати електроніку в інтернет-магазинах, то ми будемо бачити зміну ціни протягом усього дня. В традиційному магазині переоцінку зробити значно складніше, зважаючи на значний асортимент, тому й ціни будуть стабільнішими. Що до продуктів, то традиційно останні роки ринки пропонують покупцям більш низьку ціну. Але в період зростання курсу покупець повертається в торговельні мережі, оскільки принцип рітейлерів – не часто змінювати ціну задля покупця – приваблює», - резюмував Дорошенко.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна
В тему

Останні матеріали