16 Січня 2018
Новини

16 січня - всесвітній день The Beatles!

16 січня - всесвітній день The Beatles!

Думаєте, свята уже підходять до завершення? Ні, насправді вони ніколи не закінчуються! Наприклад, сьогодні увесь світ відзначає дуже оригінальні події!

Всесвітній день The Beatles

Із 2001 року за рішенням ЮНЕСКО відзначається Всесвітній день The Beatles (World Beatles Day). Дата, звичайно, вибрана не випадково. 16 січня 1957 року в Ліверпулі відкрився клуб The Cavern, де почали свій шлях до слави тоді ще нікому не відомі молоді музиканти Джон Леннон, Пол Маккартні і Джордж Гаррісон. Через кілька років до них приєднався ще один майбутній «бітл» – Рінго Старр. Пізніше 16 січня сталася ще одна знаменна подія в історії The Beatles: цього дня в 1964 році журнал Cashbox віддав пісні I Want To Hold Your Hand перше місце в американському хіт-параді, після того як цей сингл розійшовся мільйонним тиражем усього за 10 днів.

У звичному складі The Beatles відпрацювали вісім років. За цей час вони офіційно випустили 13 альбомів, кожна пісня з яких ставала справжнім хітом. Почавши з наслідування класиків американського рок-н-ролу (великий вплив на четвірку мала, наприклад, творчість Елвіса Преслі), The Beatles прийшли до власного стилю. Всесвітнє визнання група отримала в 1963 році після випуску синглу Please Please Me. Із цього моменту на планеті почалося божевілля, яке отримало назву «бітломанія». Сьогодні The Beatles посідає перше місце в списку найвизначніших виконавців усіх часів за версією журналу Rolling Stone.

16 січня, в честь цієї знаменитої групи, проводяться різні пам’ятні заходи і кавер-концерти пісень британської четвірки, а меломани всього світу знову вмикають пісні, які полюбилися людям будь-якого віку, щоб в черговий раз насолодитися творчістю «Бітлів».

День льодовара

16 січня всі творці льоду – і професійні, які працюють на великих льодових аренах, і любителі, що заливають ковзанки у дворах для дітвори, – відзначають своє професійне свято. Саме 16 січня 1901 року народився американський інженер Френк Замбоні, який винайшов ресурфейсер – льодовий комбайн для відновлення льоду на ковзанках (до винаходу це робилося вручну).

У дні великих змагань льодовари працюють від зорі до глибокої ночі змінами. Процес «варіння льоду» дуже копіткий, він займає близько семи днів. Спочатку температура бетонної плити в основі арени знижується з кімнатної до нульової, поступово переходячи в мінус. Все це відбувається протягом декількох днів. Після миття і чищення бетону починається заливка шлангом. Коли набирається масив завтовшки 1,5 – 2 сантиметри, починається забарвлювання льоду. Для тренувань фігуристів лід має бути сірого кольору. Тому спочатку кладеться біла фарба, потім – сіра. Після фарбування знову заливається вода, потім іде випалювання: піднімається температура плити, виїжджає спеціальний комбайн і ніби продавлює лід, щоб із пор вийшли повітря і сіль, прибирає «шлаки». Після цього наноситься останній шар льоду. В цілому технологія підготовки льоду на аренах для фігурного катання та хокею практично ідентична. Однак лід у хокеїстів має бути дещо жорсткішим, а товщина – така ж. Зате і спортсмени, і тренери, і просто любителі льодових видів спорту можуть сьогодні привітати льодоварів з їхнім професійним святом і сказати «спасибі» за внесок цих людей у їхні спортивні перемоги.

Релігійні свята

Пророка Малахії. Мученика Гордія. Літургія святителя Йоана Золотоустого.

Перше соборне послання апостола Петра: глава ІІІ, вірші 10 – 22; Євангеліє від Марка: глава ХІІ, вірші 18 – 27.

Посту немає.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Світ
В тему