Життя

Бізнесмен­-марафонець мріє стати «залізною людиною»

Бізнесмен­-марафонець мріє стати «залізною людиною»
ілюстративне

Іще три роки тому володимирчанин Сергій Миселюк, який вже багато років живе та працює у столиці, і подумати не міг, що легко долатиме 42-кілометрові марафони, отримуватиме від цього задоволення та «замахнеться» на змагання найвитриваліших людей світу Іronмan.

У дитинстві він перепробував усі спортивні секції, що є в місті, але найдовше затримався у легкій атлетиці, де протягом кількох років займався стрибками у висоту. Попри це, Сергій зізнається, що ніколи не любив бігати, адже це йому давалось найважче, йдеться у публікації в газеті «Твій вибір».

Після закінчення школи спорт дещо відійшов на другий план, хоча і студентом продовжував брати участь у змаганнях за честь своїх навчальних закладів.   

Опанувавши фах міжнародної економіки та змінивши декілька робочих місць, разом із товаришами започаткував власну справу у сфері систем опалення. До того, як почав бігати, віддушиною для нього були мандрівки світом.

Купив кросівки і почав бігати

Переломний момент, який докорінно розділив життя Сергія на «до» і «після», відбувся у 2017 році, коли випадково натрапив на статтю про всесвітньо відомий триатлон Ironman, учасники котрого без зупинок пропливають 4 кілометри, проїжджають велосипедом 180 кілометрів та пробігають ще 42 кілометри.

«На той час люди, які долали  відстані повного бігового марафону, здавались мені надлюдьми, адже для цього потрібно дуже багато тренуватись, а як можна водночас стільки кілометрів ще й проплисти та проїхати – взагалі не міг зрозуміти. Дуже довго перетравлював цю інформацію, не спав усю ніч, переглядав відео різних людей, як вони готувались до триатлону, а наступного дня пішов і купив собі кросівки», – розповідає Сергій.

Сергій Миселюк
Сергій Миселюк

Тренування на шляху до першого марафону почались із невеликих пробіжок – поступово, крок за кроком, Сергій збільшував навантаження, починаючи з одного-двох кілометрів. Згодом чоловік долучився до одного зі столичних бігових клубів, де почав тренуватись під наглядом професійного тренера.     

Сергій зазначає, що, на відміну від європейських країн, де усіляко сприяють любительським видам спорту, в Україні спортсмени-аматори займаються та організовують клуби на власному ентузіазмі. Це помітно і за тим, яка кількість марафонів щорічно організовується: приміром, у найбільш «бігаючій» Німеччині забіги проводяться щонеділі одночасно у декількох містах, в той час, коли в Україні – всього 5 – 6 марафонів на рік.

В українських забігах спортсмен-любитель долав дистанції лише у 10 та 20 кілометрів. А усі свої марафони пробігав за кордоном. Каже, що таким чином поєднує приємне з корисним: насолоджується подорожжю до нових місць, а також знайомством із однодумцями з усього світу та подоланням ще однієї сходинки до своєї мети.

Перші 42 марафонські кілометри у своєму житті він пробіг у Стамбулі у 2017 році. Цьому передували чотири з половиною місяці посилених тренувань. Наступні два марафони пробіг на Кіпрі та у Франкфурті. Найкращий час показав під час марафону у Німеччині, подолавши дистанцію за 3 години і 23 хвилини.

Паралельно із марафонськими забігами спортсмен-любитель почав пробувати себе і у триатлоні. Для цього йому потрібно було «подружитись» із велосипедом та покращити свої плавальні навички.

Сергій брав участь як і в коротких триатлонах, що називають спринтами, так і в «олімпійках» із довшими дистанціями: в Одесі, Дніпрі, Києві та Львові. Кілька разів подолав чоловік і український триатлон HalfIronмan, що є половиною дистанції «залізної гонки». А на наступний рік Сергій уже зареєструвався на участь у повній дистанції Ironмan, який відбудеться у Гамбурзі.

«Щоразу на подібних змаганнях та міжнародних марафонах ти потрапляєш у таку надзвичайну атмосферу, де збираються тисячі людей, що перебувають на одній хвилі, – усі енергійні, позитивні та дружелюбні. Тепер у мене багато знайомих з Польщі, Франції, Казахстану та інших країн, з якими підтримую зв’язок у соцмережах», – ділиться спортсмен-любитель.

Пів року їв одні фрукти

Регулярними заняттями спортом Сергій не обмежився – дуже швидко він зрозумів, що потрібно щось робити і з харчуванням. Після докорінного вивчення інформації спочатку відмовився від продуктів тваринного походження, а потім перейшов на виключно «живу їжу» – натуральні рослинні продукти без термічної обробки.

Таку систему харчування називають веганським сироїдінням. Вона полягає у вживанні в їжу сирих фруктів, ягід, овочів, бобових і зернових, злаків, зелені, горіхів і сухофруктів. Проте Сергій більше надає перевагу фрукторіанству, коли харчування включає в себе лише сирі плоди – переважно фруктів та ягід, а також плодових овочів. Та жорстко такої системи дотримувався лише протягом пів року, зізнається чоловік.    

«Через три місяці після кардинальної зміни харчування та регулярних занять спортом я забув про хронічне захворювання щитоподібної залози. Досі постійно обстежувався, здавав аналізи, і як же я здивувався, коли усі показники були у нормі!

Як виявилось, багатьом моїм знайомим завдяки такому ж способу харчування вдалось позбутись цукрового діабету, гіпертонії, і навіть раку. Можливо, раніше я б і сам у це не повірив, якби не переконався на власному прикладі», – переконує Сергій.

На думку вегана, свіжі необроблені продукти приносять максимум користі його здоров'ю. Така їжа запускає процес самовідновлення організму, а тому відступають хвороби, які медики вважають невиліковними.

Окрім цього, подібна система харчування допомагає значно знизити вагу тіла – Сергію таким  чином вдалось позбутись 15 кілограмів. Такої ж системи харчування дотримується і його дружина.

Попри застереження дієтологів, 36-річний спортсмен-аматор переконує, що фрукторіанство повністю забезпечує його організм усіма необхідними мікроелементами, тож йому вистачить сил, аби подолати наступного року повну дистанцію Ironman у числі перших. Адже наразі найбільша мрія Сергія – потрапити  на Чемпіонат світу з цього ж триатлону, який проводиться щороку на Гаваях і куди з’їжджаються найсильніші «залізні люди» з усієї планети.

Тетяна Ізотова

 БІЛЬШЕ ВРАЖАЮЧИХ ТА ДУШЕВНИХ ЖИТТЄВИХ ІСТОРІЙ ЧИТАЙТЕ В ГРУПІ «ЖИТТЄВІ ДРАМИ»  В FACEBOOK! ЩОБ ПІДПИСАТИСЯ НА НЕЇ — НАТИСНІТЬ ТУТ!

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: спорт, здоровий спосіб життя
В тему

Останні матеріали