Життя

Як свячена вода прогнала гостю з потойбіччя

Як свячена вода прогнала гостю з потойбіччя

Все почалося тоді, коли ми продали квартиру і переїхали у чималий затишний будинок на околиці міста.

– Не жалієш? – запитала якось подруга, приїхавши в гості. – Не кожен сьогодні ризикне поміняти квартиру з усіма зручностями на будинок. Тим більше, у вас тут і чималий шматок городу, і сад – роботи вистачає.

– Звісно, жалію, – відповіла я і подивилася їй прямо в очі. – Що не зробила цього раніше. Коли купувала кілограм яблук і тримала їх виключно для дітей, коли в суп клала лиш дві картоплини для годиться. А тепер сама бачиш: в садку яблуні радують яблуками, кущі вгинаються під вагою смородини, аґрусу, порічок. Посадили картоплю, буряки, моркву, цибульку і все інше. Тобто на овочі-ягоди-фрукти в цьому році грошей не витрачатимемо. А щодо зручностей – в оселі є все, потрібне для життя. А чого немає – зробимо.

Читайте також

Я й справді раділа будинку – двійко діток мали, де гратися, як в просторих кімнатах, так і на подвір’ї. Тим більше, що ми з чоловіком обоє – з багатодітних сімей, і сподівалися, що і наша сім’я згодом поповниться синочком чи донечкою.

Того вечора я сиділа і дошивала платтячко для Маринки, коли раптом двері відчинилися і в кімнату вбіг синок. Він бігав по колу, наче втікаючи від когось, і весело сміявся. Тоді вибіг, а до кімнати зайшла донечка.

– Мамо, Юрчик грається тільки з Надійкою, – мовила вона. – А зі мною не хоче. Мамо…

– Нічого, буде гратися і з тобою, – відповіла я, будучи переконаною, що Надійка – вигаданий персонаж. – Поміряймо плаття.

Юрчик народився на пів години раніше від своєї сестрички, і часто, дивлячись на своїх діток, дивувалася, як швидко вони ростуть, – здається, лише вчора в пологовому мені принесли двійняток, які були завбільшки як лялька, а ось вже три роки минуло. Як же швидко летить час!

Тим часом у дитячій кімнаті був справжній кавардак – там щось стукало, падало, і долинав веселий сміх сина.

– Мамо, це Надійка скинула, – мовив він, помітивши, що я увійшла і піднімаю скинуту зі шафи коробку. – Вона казала, що так буде веселіше гратися.

– Сину, а ти її бачиш? – запитала я, розуміючи, що трирічна дитина ну ніяк не може скинути коробку з височенної шафи – Ну, оту Надійку. Яка вона?

З кожним словом сина я відчувала, що мені стає недобре, – в душу пробирався холодний, льодяний страх. Було враження, що син описує покійну дитину – плями по тілу, очі, які не заплющуються, рана на голові.

– Мені чомусь страшно, коли вона тут, – мовила донька. – Мамо, скажи, щоб вона пішла.

Я кинулася до чоловіка, і через декілька хвилин ми бачили, як син із кимось грається. Тільки не бачили, з ким.

– Може, це плід їхньої уяви? – пробував заспокоїти мене коханий. – Сама знаєш, діти охочі до різних вигадок.

Я кивнула головою, хоча страх не залишав мене. А після того, як серед ночі до нас у спальню прийшла заплакана Маринка і поскаржилася на те, що її вигнала Надійка, мені стало просто моторошно. Ставши за дверима дитячої, я чула, як Юрчик з кимось розмовляє.

– Мамо, Надійка веде мене до себе в гості, – ледве прокинувшись, мовив син і подався до вхідних дверей. – Каже, що хоче, аби ми там жили разом.

За мить він прудко заліз під дерев’яні сходи, і вже звідти я почула його веселий сміх.

– Господи, що ж це коїться? – подумала. – Що ж робити?

Читайте також

Не відомо, що було б далі, але близько обіду я вийшла до магазину по хліб. Оскільки крамниця розташована метрів за сто від нашого будинку, то взяла з собою лише Маринку – Юрчик постійно був із отією невидимою Надійкою і навіть слухати мене не хотів, коли я запропонувала піти до магазину.

– Щось трапилося? – запитала баба Варвара, наша сусідка, коли ми поверталися додому. – Бачу, що щось тебе, Катерино, непокоїть. Чи жалієш за міською квартирою?

– Та ні, не жалію, – відповіла я. – Просто...

І я розповіла про те, що відбувається з сином. Сусідка похитала головою і порадила звернутися до іншої сусідки – баби Мотрі.

– Вона тобі точно допоможе, – мовила. – І за сином особливо слідкуй…

Розуміючи, що вибору у мене немає, я пішла до іншої сусідки.

– У тебе стрітенська свічка є? – запитала вона, коли я про все розповіла. – А водохрещенська вода? Ну, тоді йдемо. До речі, ти знаєш, чому попередні власники продали будинок? У них була донечка – чотирирічна Надійка, яка впала зі сходів і пробила голову. Впала у кому. Лікарі пів року намагалися врятувати її, проте вона померла.

Прийшовши до нас, бабуся почала розпитувати сина про невидиму гостю, а тоді веліла забрати дітей і стала читати молитви біля сходів. А коли запалила свічку, то та постійно гасла.

– Копай отут, – мовила вона до чоловіка. – Видно, щось вони вам та лишили, попередні господарі…

За мить чоловік наткнувся на вінок, явно призначений для дитячої могилки, і ляльку.

– Мамо, Надійка кричить, що їй погано, – закричав за дверима син і почав стукати кулачками. – Мамо, пусти, вона кличе мене.

Тим часом бабуся кропила все свяченою водичкою і читала молитви. Опісля – звеліла чоловіку усе спалити так, щоб діти не бачили.

Читайте також

– Думаю, все закінчилося, – мовила до мене. – Але ти, Катю, давай дітям пити цю водичку, в неділю заведи до причастя і обов’язково повісь у їхній кімнаті ікону…

Бабуся мала рацію: Юрчик відтоді жодного разу не згадав про невидиму Надійку. Та і донька її більше не бачила. Ми почали кожної неділі бувати у храмі. Кожного вечора я з дітьми стаю на коліна, і ми разом читаємо «Отче наш» і «Богородице Діво, радуйся». І дякую Богу за те, що послав нам сусідку, яка врятувала від чогось хоч і невидимого, проте страшного, бо однозначно ті, хто все це закопав у нас під сходами, зробили це не на добро.

Проте інколи все ж промайне думка: навіщо? Навіщо робити такі речі? Невже люди не знають, що за зло Господь обов’язково карає? Чи їм байдуже і живуть лише одним днем, не думаючи ні про завтра, ні про Бога, ні про тих людей, яким роблять зло?!

 

Ксенія Фірковська

 БІЛЬШЕ ВРАЖАЮЧИХ ТА ДУШЕВНИХ ЖИТТЄВИХ ІСТОРІЙ ЧИТАЙТЕ В ГРУПІ «ЖИТТЄВІ ДРАМИ»  В FACEBOOK! ЩОБ ПІДПИСАТИСЯ НА НЕЇ — НАТИСНІТЬ ТУТ!

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

В тему

Останні матеріали