Життя

За десять годин пенсіонер пробіг 60 км

За десять годин пенсіонер пробіг 60 км

Живи позитивно!

Пробігти по кілометру за кожен рік життя у 60-й день народження вирішив Ярослав Рудяк. Біг із Івано-Франківська до рідної Долини. Таким чином за десять з половиною годин пробіг немало-небагато, а 60 кілометрів.

– Відверто кажучи, спорт люблю ще з дитинства, – розповідає чоловік. – Звісно, я не професійний спортсмен, однак вважаю, що спорт повинен бути в житті кожної людини. Тож певний період я займався вільною боротьбою. З 25 років бігаю, а в 40 років спробував себе в пауерліфтингу. Згодом повернувся в легку атлетику. Тепер от думаю, що міг би стати і професійним спортсменом, однак не склалося. Все життя працював мотористом в управлінні бурових робіт. Разом із дружиною виховали сина і чотирьох доньок. Тож інколи жартую, що у мене п’ять «олімпійських медалей». Щиро радію, що син також любить спорт. Сьогодні він кандидат у майстри спорту з боксу. Два-три рази на тиждень я тренуюся. Перед цим обов’язково роблю розминку, яка складається з 15 вправ: кругові рухи тулубом, біг із високим підніманням колін, біг із завертанням стопи назад, біг на місці, нахили тулуба, стрибки на одній та двох ногах. Після розминки біжу 30 – 35 кілометрів Долиною, селами, а часом і до Моршина.

Останні десять років спортсмен долає марафонські дистанції, виступає на різноманітних всеукраїнських та європейських змаганнях. Зокрема, 2017 році він пробіг 194 кілометри за дві доби. До речі, перед кожним змаганням пан Ярослав обов’язково молиться перед маленькою іконкою Богородиці з Богонемовлям. Цю іконку знайшов декілька років тому на дорозі.

При зрості 150 сантиметрів прикарпатець важить 70 кілограмів. Каже, що любить поласувати різними смаколиками. Особливо борщем і варениками. Однак за два тижні до змагань вдвічі зменшує порції їжі. Практично повністю вилучає зі свого раціону жирні та смажені страви. А на самих марафонах п’є лише воду з лимоном. Коли ж побігає, то й зайві кілограми де тільки діваються.

Ксенія Фірковська

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом

БІЛЬШЕ ВРАЖАЮЧИХ ТА ДУШЕВНИХ ЖИТТЄВИХ ІСТОРІЙ ЧИТАЙТЕ В ГРУПІ «ЖИТТЄВІ ДРАМИ»  В FACEBOOK! ЩОБ ПІДПИСАТИСЯ НА НЕЇ — НАТИСНІТЬ ТУТ!

 

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Найцікавіше, Життя, Україна, суспільство, олександр шевченко, здоровий спосіб життя, пенсії, івано-франківськ
В тему

Останні матеріали