Відео

«Оборонці Маріуполя та партизани»: Україна повернула з російського полону 116 українців

«Оборонці Маріуполя та партизани»:  Україна повернула з російського полону 116 українців

Черговий обмін військовополоненими між Україною та Росією відбувся 4 лютого 2023 року. Додому внаслідок обміну вдалося повернути 116 українських захисників.

Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак. Раніше в РФ заявили, що забрали в рамках обміну 63 окупантів.

"Черговий великий обмін полоненими. Нам вдалося повернути 116 наших людей, оборонців Маріуполя, херсонських партизанів, снайперів з Бахмутського напрямку та інших наших героїв. 87 воїнів ЗСУ, двоє з яких – із ССО. Вісім бійців ТрО, семеро з Нацгвардії, шестеро з Нацполіції, п‘ятеро із ДПСУ, двоє з ВМС та один представник ДСНС. З них двоє офіцерів та 114 рядових і сержантів", – наголосив Єрмак.

За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених з полону українців є одна жінка. Операція проходила у кілька етапів.

"Серед визволених – полонені на донецькому напрямку, зокрема під Бахмутом та в Маріуполі, а також на Київщині, Луганщині, у Херсонській, Сумській та Чернігівській областях, на Запоріжжі та в Харківській області", – підкреслили у Координаційному штабі.

Частина зі звільнених воїнів мають поранення, хвороби або ампутації.

"23 звільнених оборонця мають поранення або хворі, дехто втратив кінцівки внаслідок обморожень. Наймолодшому з визволених воїнів нещодавно виповнилося 20 років, найстаршому – 62 роки", – повідомили у Координаційному штабі.

Також у рамках обміну вдалося забрати тіла двох іноземних волонтерів та полеглого у бою з окупантами українця, який служив у Французькому легіоні і приїхав добровольцем боронити батьківщину.

"Нам вдалося повернути тіла загиблих іноземних волонтерів- добровольців – Крістофера Метью Перрі та Ендрю Тобіаса Метью, а також тіло загиблого воїна- добровольця – українця, який служив у Французькому іноземному легіоні та після початку повномасштабного російського вторгнення повернувся захищати Україну – Кулика Євгена Олеговича. Працюємо далі. Ми повернемо всіх", – розповів очільник ОПУ.

"Це результат роботи Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, який виконав рішення Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Життя кожного українця – найвища цінність!" – підкреслили у Службі.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, війна з Росією, полон
В тему