Відео

Соколова розповіла, звідки дізналася про зрив операції з «вагнерівцями»

Соколова розповіла, звідки дізналася про зрив операції з «вагнерівцями»

Українська журналістка Яніна Соколова розповіла, що "плівки" з доказами зриву спецоперації з "вагенрівцями" у Білорусі їй надали два анонімних джерела.

В інтерв'ю для YouTube-каналу народного депутата України від "ЄС" Олексія Гончаренка вона зазначила, що перша частина записів розмов вербувальника з терористами була передана їй особисто, а друга – прийшла на електронну пошту.

"У нас були дві серії "плівок", два різних джерела. Перше джерело – я отримала телефонний дзвінок, сигнал. І мені сказали: "Є такі "плівки", анонімно, ми вам передамо, де вас можна знайти ввечері?". Я сказала, де я буду. »

Я сиділа на зустрічі, й підійшла людина, я її не знаю, та поклала мені флешку на стілець. Причому це було дуже швидко", – згадує Соколова.

"Можливо, це був працівник СБУ, бо це було дуже талановито зроблено. Я одразу не зрозуміла, що це за людина. Він сказав: "Ой, я вас впізнав". І потім я подивилася, що в мене під коліном флешка лежить", – додала вона.

За словами журналістки, вона зі своєю командою ретельно вивчала отримані записи протягом чотирьох днів, аби остаточно переконатися, що все це правда і що "плівки" автентичні. Соколова запевнила, що перед їх оприлюдненням радилась з багатьма фахівцями, зіставляла факти.

"Другі "плівки" мені надіслали на пошту. Це було у спамі, я рідко його перевіряю, але шукала там результати аналізу на COVID-19, які загубилися, і побачила там цей файл. Людина з іменем і прізвищем, не відомими мені. Я навіть шукала її у Facebook і писала з додатковими питаннями, але вона так і не вийшла на зв'язок. Я допускаю, що це, напевно, була просто одноразова створена пошта. І людина надіслала просто мені ці "плівки", другу частину", – зазначила Соколова.

Вона пояснила, що на нових записах вдалося впізнати за голосом того самого вербувальника, який фігурував на першій частині "плівок". Крім того, у певних аспектах розмов було зрозуміло, що це продовження тієї самої теми. На основі цього журналістка й зробила висновок, що другий фрагмент розмов "куратора" із російськими терористами теж автентичний.

"Що сумно – потім ця історія мусувалась на певних телеканалах, які мають зв'язок із провладними силами. Мені смішно, коли стоїть колишній працівник розвідки і розповідає, що це все – вкидання російських спецслужб. Брехло!

З його вуст звучала фраза, що, мовляв, це взагалі стара операція 2014 року, яка не трапилася, а зараз це викинули і підтасували під історію з "вагнерівцями" в Білорусі. А там під час цих розмов звучить фраза: "Ну, не знаю, як зараз зустрітися, бо COVID-19, складно, давай поштою". COVID-19 у 2014 році не було!" – акцентувала увагу Соколова.

Нагадаємо, що гучні викриття у справі "вагнерівців" оприлюднив і народний депутат України від "ЄС" Володимир Ар'єв. Зокрема, він показав протокол СБУ з прізвищами затриманих у Білорусі найманців, а також квитки бойовиків на рейс до Стамбула.

Крім того, парламентарій опублікував фотокопії документів, які теж свідчать про спецоперацію СБУ щодо затримання найманців із російської ПВК Вагнера. Політик зазначив, що оперативні співробітники спецслужб, які брали участь у спецоперації, готові давати свідчення у справі.

Через деякий час Ар'єв оприлюднив і відео з допиту співробітниками СБУ снайпера на ім'я Володимир Лі, якого було також затримано серед бойовиків ПВК Вагнера в Білорусі. До ролика політик додав чергові копії документів, що вказують на проведення операції українськими спецслужбами, яку заперечують в Офісі президента.

Першим про те, що до зриву операції СБУ з "вагнерівцями" в Білорусі може бути причетний голова Офісу президента Андрій Єрмак, заявив агент НАБУ, ветеран АТО Євген Шевченко. Журналіст Юрій Бутусов заявив, що спецоперацію СБУ із затриманням "вагнерівців" у Білорусі Єрмак нібито зірвав, щоб не псувати відносини з Росією.

Незабаром у мережі з'явився аудіозапис нібито "вербування" СБУ найманця ПВК Вагнера Дениса Харитонова, який може стати свідченням зірваної спецоперації щодо затримання "вагнерівців" у Білорусі.

У СБУ офіційно назвали фейком дані про спецоперацію з найманцями ПВК Вагнера. Відомство зазначило, що першоджерелом цієї інформації було російське видання.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: соколова яніна, Україна
В тему