Відео

Два вірусологи в області, черга на ПЛР-тести – як на Волині борються з коронавірусом

Два вірусологи в області, черга на ПЛР-тести – як на Волині борються з коронавірусом

На Волині складна ситуація щодо коронавірусу – усього два вірусологи, а на проходження ПЛР-тестів утворилася черга.

Справа в тім, що, як і в нашій області, так і в усій Україні, бракує спеціалістів-вірусологів. Відтак вірусологічна лабораторія в Луцьку працює у дві зміни, пише ІА Волинські новини.

Волинські лікарі скаржаться, що результатів найбільш достовірного тесту, що здійснюється методом полімеразно-ланцюгової реакції, потрібно чекати ледь не два тижні. На Волині є лише одна вірусологічна лабораторія, яка проводить ці тести. І справа навіть не в обладнанні, а в тому, що критично бракує спеціалістів.

Очільниця Волинського обласного лабораторного центру Наталія Янко розповідає, що останні п’ять років вірусологів в Україні фактично не готували.

«Лабораторія працює в надзвичайних умовах. У нас всього два вірусологи. Тому ми їх дуже цінуємо», – коментує вона.

Працівники лабораторії цілком серйозно розповідають, що після того, як одягають захисний костюм, більше не виходять за межі робочого місця – ані на обід, ані в туалет. Так триває зміна. Таких змін дві, але все одно критично бракує робочих рук.

«Нам дуже важко працювати в період пандемії, як і усім медикам. Оскільки через лабораторію проходять вже не сотні, а тисячі зразків. І це дуже велике навантаження», – зазначає завідувачка вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру Ольга Полухтович. – Зараз у нас ненормований робочий день. Ми працюємо стільки, скільки потребує цього ситуація».

Загалом за день лабораторія може зробити 200 реакцій. Проте того дня, коли в лабораторію завітали журналісти, на працівників очікувало аж 800 зразків, які потрібно протестувати.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, коронавірус
В тему

Останні матеріали