Відео

В Україні масово тестуватимуть на коронавірус. Для чого?

В Україні масово тестуватимуть на коронавірус. Для чого?

В Україні пропонують масово проводити імуноферментну діагностику (ІФА). В результаті діагностики  медики оперативно визначатимуть присутність коронавірусної інфекції COVID-19 або її відсутність, наскільки сформований імунітет пацієнта до нової недуги тощо.

Про це заявив в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Сьогодні тестуються методи ІФА для визначення наявності імунітету до коронавірусної хвороби. І я думаю, що найближчим часом буде масове тестування населення саме на наявність антитіл. Сьогодні це вже тестується в США, в Німеччині. Тобто ми вже, Україна, можемо бути вже п’ятою країною у світі, де буде запущена ІФА діагностика і це буде показувати нам перехворів хворий чи не перехворів на коронавірусну хворобу, чи сформований імунітет. Ми сьогодні не маємо чітких наукових даних який і якої тривалості цей імунітет буде, але поки що можемо судити про те, що в кого є наявні антитіла, імунітет справляється ці 3 місяці", - анонсував Ляшко.

 Ляшко наголосив, що найнебезпечнішою заражена коронавірусом людина є в період, коли в неї симптоми недуги лише проявляються або взагалі відсутні. Адже у цей час вона здатна інфікувати найбільшу кількість інших осіб. Зі слів Ляшка, виявити хворих наразі можна завдяки ПЛР-тестуванню, але воно не завжди буває достовірним, тому саме обсервація дозволяє уникнути масовому зараженню.

"Питання великої дискусії. Ви говорите про те, що 80% не мають симптомів. Я вам наведу статтю американського вченого, можу скинути в Viber, який говорить про те, що 80% переносять хворобу на ногах з легкими симптомами, але на які не звертають уваги. В той же час всі експерти говорять, що найбільше епідемічне значення мають хворі які мають симптоми і в цей час саме в період формування симптомів, появи перших симптомів відбувається найбільша вірусимія, тобто найбільше виділення вірусу. Цей хворий найбільш небезпечний в епідемічному відношенні, оскільки він може інфікувати найбільшу кількість людей. Для цього і придумана обсервація.

Обсервація – це період, момент виходу з карантину або допуску в чисту зону. Тобто людина, яка приходить, вона проживає в індивідуальному приміщенні для того, щоб перечекати інкубаційний період. Знову ж таки, зараз з’явились методи, які ми використовуємо як золотий стандарт діагностики – полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР). Але ми розуміємо, що її не можна використовувати постійно, оскільки є питання інкубаційного періоду, ми можемо попасти в перші 3 дні інкубаційного періоду, коли буде не інформативним цей тест", - розповів Ляшко.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, коронавірус, імунітет, аналізи
В тему

Останні матеріали