Відео

Чи можна підчепити коронавірус від тварин, – точка зору луцької ветеринарки

Чи можна підчепити коронавірус від тварин, – точка зору луцької ветеринарки

Ветеринарка з Луцька розповіла, як правильно дезінфікувати тварину після прогулянки на вулиці, а також чи може чотирилапець інфікувати людину коронавірусом.

Що потрібно знати волинянам, аби не принести після прогулянки з домашнім улюбленцем вірус додому, – пише ІА Волинські новини.

Ветеринари наголошують: після прогулянки обов’язково слід дезінфікувати лапи тварини. Й одразу ж застерігають: наші засоби гігієни для чотирилапих використовувати не слід. Потрібно брати спеціальні мило та шампунь для тварин, аби не наражати їх на проблеми зі здоров’ям.

«Тваринний pH відрізняється від pH людського тіла. І мити тварину засобами для людей не можна, бо ви просто рано чи пізно спровокуєте чи дерматит, чи різні виразки. Тим паче, якщо двічі на день мити лапки», – каже луцька ветеринарка Яна Коханюк.

А от ті, хто переживають, що їхній улюбленець інфікується COVID-19, можуть бути спокійні. Цим видом коронавірусу тварини не хворіють.

«Коронавірус від тварин до людей не передається. У них є свій тип коронавірусу, яким вони хворіють. Так само той тип коронавірусу, яким нині хворіють люди, не передається тваринам. Тобто вони не є сумісними і заразними», – пояснює лікар.

Втім певна небезпека все-таки існує. Адже після прогулянки тварина може принести вірус додому на лапах або шерсті.

«Тому після вигулу потрібно обов’язково мити і дезінфікувати лапки. А взагалі треба слідкувати, щоби тварина не контактувала зі сторонніми людьми», – додає ветеринарка.

Теоретично лапки можна обробляти спиртовими розчинами. Але після цього їх краще змивати, щоби не викликати зайвого подразнення і щоби тварина не злизувала його з себе. До слова, на шерсті віруси довше чотирьох годин не зберігаються.

Друзі! Підписуйтесь на наш канал в Telegram та сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Читайте також
Все про: Волинь, коронавірус, тварини
В тему

Останні матеріали