Відео

Цілу добу під землею: на Волині знову страйкують шахтарі (відео)

Цілу добу під землею: на Волині знову страйкують шахтарі (відео)

На Волині протестують шахтарі, які четвертий місяць не отримують заробітну плату. Підземний слюсар Михайло Боруцький вже добу знаходиться під землею і категорично відмовляється звідти підніматися.

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив народний депутат Ігор Гузь.

Депутат вимагає погасити борг у сумі 50 млн грн із зарплати гірникам Волині. Також він просить передбачити кошти у бюджеті на 2020 рік для єдиної в Україні шахти, що будується - № 10 «Нововолинська». 

Як відомо, за станом на 20 вересня 14 гірників шахти «Бужанська» (ДП «Волиньвугілля») знаходяться під землею і оголосили безстрокову акцію протесту. Вони вимагають погасити заборгованість із заробітної плати. Ця сума становить 22 млн 124 тис. грн, а це не виплачена зарплата за червень - липень та 80% суми за серпень 2019 року.

У депутатському зверненні також йдеться, що держава боргує заробітну плату працівникам ВП «Шахта № 9 Нововолинська» - 21 млн 292 тис. грн та працівникам шахти № 10 «Нововолинська» (єдиної шахти в Україні, що будується) – 3 млн 452 тис. грн. Тобто, загалом заборгованість із зарплатні гірникам Волині станом на сьогодні становить близько 50 млн грн!

«Ця ситуація створила значну соціальну напругу в колективах зазначених підприємств, постійно звільняються кваліфіковані працівники, є загроза відключення шахт від енергопостачання через борги. Накопичилась і низка інших проблем, що заважають безперебійній роботі шахт. Прошу невідкладно вирішити питання щодо стовідсоткового погашення заборгованості перед працівниками вугільних підприємств Волинської області. Також передбачити у держбюджеті 2020 року кошти на утримання і будівництво шахти № 10 «Нововолинська», - йдеться у документі.

За його словами, про ситуацію на шахті йому повідомив гендиректор ДП Волиньвугілля Андрій Пилипюк. Помічники парламентарія Андрій Бокоч і Валерій Мних приїхали до гірників, щоб поспілкуватися з ними особисто і все дізнатися на місці.

Боруцький, який вийшов на поверхню, щоб зробити заяву, в присутності помічників депутата озвучив вимоги страйкарів:

«Головна вимога - погасити заборгованість по зарплаті. Шкода, що здобуте нами вугілля на складах не реалізується. Вже більше року не вирішується питання з єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Справа в тому, що держпідприємство сплачує, а податкова відносить його в борги попередніх років. І тепер гірники, які виходять на пенсію, не можуть її вчасно оформити і отримувати. Вони змушені звертатися до суду, тому що внески сплачені, а за документами заборгованість. Треба піднімати і розмір зарплати, тому що вона критично низька. Ми вимагаємо зустрічі з головою профільного комітету Верховної Ради, міністром палива та енергетики або його заступниками, які займаються цими питаннями».

Минулого тижня Кабмін виділив 250 мільйонів гривень на заборгованість із зарплати гірникам.

Все про: Україна, Волинь, суспільство, НП
В тему