Відео

На гарячому піймали першого «кнопкодава» Ради 9-го скликання (відео)

На гарячому піймали першого «кнопкодава» Ради 9-го скликання (відео)

У ВРУ 9-го скликання зафіксували перше кнопкодавство. Порушником виявився мажоритарник-рекордсмен.

Перший випадок кнопкодавства у Верховній Раді 9-го скликання зафіксував громадський рух «Чесно», ідеться на сайті руху. 

Ст. 84 Конституції України порушив позафракційний нардеп, мажоритарник-самовисуванець із Донеччини Олександр Ковальов. Сталося це на ранковому засіданні ВРУ 10 вересня під час голосування за президентський законопроект про імпічмент.

Судячи з відео, Ковальов тиснув кнопку на місці іншого позафракційного мажоритарника з Донецької області – Максима Єфімова. Він це зробив під час голосування за проект закону про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент) (№ 1012) за основу. У результатах голосування навпроти прізвища Єфімова зазначено, що він голосував «за».

У коментарі «Чесно» Ковальов спочатку спростовував факт кнопкодавства, але після перегляду відео, фактично, визнав, що порушив Конституцію.

«[Отношусь к кнопкодавству] очень негативно... Там видно, что я кнопку нажал? Плохо, очень ужасно… Если взять систему взвешивания грехов, что нарушено за какие-то периоды, то пусть это будет самый-самый маленький грех, потому что уже нарушено больше… Если уж бороться за Конституцию, то давайте с большего бороться, а кнопка…» – заявив депутат.

Водночас Максим Єфімов на запитання, чому Ковальов кнопкодавив за нього, почав віджартовуватись: «Магия была в том, что я залез под ручку и нажимал на кнопку… Я был под столом и нажимал на кнопку. Отстаньте от меня, пожалуй ста».

Відзначається, що Олександра Ковальова до ВРУ 9-го скликання обрали в окрузі № 51 на Донеччині. Більша частина округу розташована на окупованій території, тож вибори там відбулися тільки на двох дільницях у прифронтовому селищі Зайцеве Бахмутського району. 51-річний Ковальов переміг, отримавши лише 220 голосів (33%), що є найменшою кількістю голосів, відданих за мажоритарника-переможця в історії українських виборів.

У Зайцевому Ковальов удавався до явного «гречкосійства», скориставшись зі скрутного становища мешканців прифронтового селища. Наприклад, кандидат забезпечив п’ятиповерхівку насосною станцією водопостачання, роздавав виборцям продуктові набори та влаштовував для них застілля. Місцевим дітям Ковальов подарував спортивний інвентар і так само пригощав їх наїдками. Під час кампанії кандидат жорстко критикував українську владу, звинувачуючи її в обстрілах мирного населення Донбасу.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, Політика
В тему