Відео

«Беркут», який убивав майданівців, став «двохсотим» у Сирії (відео)

«Беркут», який убивав майданівців, став «двохсотим» у Сирії (відео)

Екс-беркутівець, підозрюваний у розстрілі Євромайдану, наклав головою в сирійській війні.

Слідчі перевіряють ймовірну загибель у Сирії екс-беркутівця, підозрюваного у розстрілах Майдану, йшлося в сюжеті «Громадського» в ефірі «Нині вже».

Підозрюваний у розстрілах Майдану екс-беркутівець так званої «чорної роти» Руслан Горбик, який наприкінці лютого 2014-го виїхав до Росії та був оголошений у розшук, міг загинути у Сирії, на службі у ПВК «Вагнера». Наразі цю інформацію перевіряє слідство.

У 2015 році Руслан Горбик отримав громадянство Російської Федерації. Його мати, Надія Горбик, розповіла «Громадському», що там він працював спочатку масажистом, а потім влаштувався у поліцію. У лютому 2018-го рідних повідомили про його смерть, не зазначивши обставин. Поховали Горбика у рідному селищі Лучинець Вінницької області, тіло рідним передавали на кордоні Харкова з Росією.

Після смерті Руслана Горбика до слідчих ГПУ надходила інформація від жителів Вінницької області про те, що колишній беркутівець міг загинути у Сирії під час операції за участі приватної військової компанії «Вагнера».

Найманці компанії залучались до війни на Донбасі, а останнім часом беруть участь у війні в Сирії. Слідчі перевіряють цю версію. Натомість рідні Горбика кажуть, про його службу найманцем нічого не знали, у спілкуванні чоловік був скритним, лише зазначав, що не винний у розстрілах.

За словами однокласника екс-«беркута» Артура Матієка, виїхати чоловіку допоміг «тренер беркутівців».

У розстрілах Майдану підозри оголошено 26 екс-беркутівцям так званої «чорної роти». На лаві підсудних перебувають лише п’ятеро. Очільник спецроти Дмитро Садовник утік до Росії восени 2014-го, ще 20 «беркутів» – наприкінці лютого. 16 з них переховуються на території Російської Федерації, 4 – в анексованому Криму. Частині з них вдалося отримати російське громадянство, частині – притулок. Видавати їх на прохання української прокуратури Росія відмовляється.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Все про: Україна, суспільство
В тему