Відео

Мешканці українського міста повстали проти захмарних тарифів (відео)

Мешканці українського міста повстали проти захмарних тарифів (відео)

Мешканці міста Сміла на Черкащині розпочали протести на центральній площі, обурені платіжками з захмарними тарифами на тепло, які досягають трьох тисяч гривень за місяць.

Влада виправдовується, що причина – в індивідуальному опаленні, яке масово ставлять місцеві жителі, і через це нібито страждають інші городяни, передає Сегодня.

Одна з учасниць протесту, Ольга, показала платіжку – за двокімнатну квартиру площею в 50 квадратних метрів жінка повинна заплатити більше трьох тисяч гривень, хоча в грудні було на 800 гривень менше.

«За січень прийшло 3077 гривень і ще й 67 копійок. – Тобто, тариф виріс? – Ну, звичайно. 2240 та 3077», – заявила вона.

У жінки – інвалідність третьої групи, а пенсію в півтори тисячі в основному витрачає на ліки і харчування. Вона переконує, що без допомоги своїх дітей не змогла б оплатити комунальні послуги.

«На ліки не вистачає, на ремонт не вистачає, ні на що не вистачає. Тільки й думаєш, як його заплатити, ну, і їсти купити», – пояснила Ольга Пожидаєва.

Зі схожими проблемами зіткнулися і інші сміляни. Так, Наталя за опалення однокімнатної квартири повинна дві тисячі гривень.

«У нас найбільші тарифи, 2 337 гривень, не знаю скільки там копійок. Я проти таких тарифів. Як я можу платити? У мене недостатньо пенсії тільки за одне тепло, а за інші комунальні послуги мені ж нема чим платити», – заявила вона.

У приміщенні міськради зібралися кілька сотень обурених городян, вимагаючи від чиновників пояснень, не стримуючи при цьому емоцій.

Міська влада, в свою чергу, пояснили підвищення тарифів тим, що близько 30% смілян перейшли на індивідуальне опалення, а тому не платять за місця загального користування: сходові клітки, підвали, ліфтові шахти, і ці витрати покривають інші мешканці.

«З огляду на те, що у нас один лічильник коштує на весь будинок, цей вантаж оплати ліг на мешканців, які користуються централізованим опаленням», – розповів Ігор Тисленко, виконувач обов’язків директора комунального підприємства «Смілакомунтеплоенерго».

Місцева влада обіцяє переглянути тарифи і ділити оплату за місця загального користування на всіх мешканців будинку, і значить, вже в лютому сміляни отримають платіжки за тепло з меншими сумами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Космічні» платіжки для лучан: пояснення «Луцьктепла»

Все про: Україна, суспільство
В тему