В центрі уваги

Вплив дизельного палива поганої якості на роботу авто

Вплив дизельного палива поганої якості на роботу авто

Якість дизельного палива суттєво позначається на стані автомобіля. Якщо авто не заводиться з першої спроби, а потужність залишається на низькому рівні, швидше за все, причина виходу з ладу у дизельному паливі, яке не відповідає зазначеним нормам. Досить складно контролювати якість пального на заправках, тож доводиться купувати те, що є. Однак через певний період часу, через низьке цетанове число, з ладу виходить значна кількість вузлів двигуна.

Наслідки застосування палива поганої якості

Існує ціла група проблем, які пов'язані з недостатньою якістю палива. Насамперед, це підвищене цетанове число. Саме воно сприяє жорсткій роботі та підвищенню кількості оборотів, внаслідок чого зношуються свічки накалювання, рейтинг яких можна знайти за посиланням https://boltiigayki.com.ua/blog/rejting-luchshyh-svechej-nakala-top-5/. Проблему можна вирішити з застосуванням якісного палива.

Вплив палива на роботу двигуна:

  • Надмірно низьке цетанове число, навпаки, сприяє тому, що двигун запускається не з першого разу. З'являється дим, а також нерівномірна робота двигуна. Знижена в'язкість призводить до швидкого стирання деталей. Найчастіше виходять з ладу форсунки, запірні голки. Якщо дизельне паливо занадто в'язке, у такому разі спостерігається зношування паливного обладнання. Внаслідок цього двигун виходить з ладу.
  • Знижений вміст сірки забезпечує слабкі змащувальні властивості, в результаті чого воно просто стікає з вузлів системи. Надмірний вміст цього компонента у паливі провокує корозію металу, підвищуючи кислотність. Крім того, спостерігаються вихлопи з неприємним запахом.
  • Висока концентрація смолистих речовин призводить до утворення нагару на поверхні деталей та вузлів двигуна.

Небезпечні речовини у дизельному паливі

Варто виділити окрему категорію домішок, які суттєво погіршують якість палива:

  • Вода. Саме нею розбавляє дизельне паливо, щоб збільшити його обсяг. При роботі з такими пальним двигун глухне, що призводить до поломки турбіни.
  • При високому вмісті гасу прискорюється утворення нагару. Крім того, гумові прокладки покриваються тріщинами, та можуть спровокувати протікання. Може спостерігатися наявність грубих фракцій.
  • Механічні домішки істотно забивають плунжер та насос, що призводить до виходу з ладу паливних фільтрів. Також це провокує поломки свічок з виникненням нагару.

Цих проблем вдасться уникнути, якщо використовувати високоякісне паливо, купуючи його на перевірених заправках. Паливо поганої якості може спричинити серйозні неполадки у ключових вузлах двигуна. Однак найчастіше дизельне паливо виготовляють не зовсім поганої якості, тому неполадки видно не одразу. Спостерігається накопичувальний ефект. Внаслідок цього автомобілю знадобиться дорогий ремонт.

 

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

В тему

Останні матеріали